Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 543 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Fantastická štvorka 70%

Žáner: Akčný/Sci-fi/Fantasy/Dobrodružný
Režisér: Tim Story
Producent: Avi Arad, Bernd Eichinger, Ralph Winter, Michael Barnathan
Hrajú: Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans, Michael Chiklis, Julian McMahon, Kerry Washington, Laurie Holden, Maria Menounos, Pascale Hutton, G. Michael Gray, Gina Holden, Donavon Stinson, Marlaina Mah, Stan Lee, Nicole Muñoz, David Richmond-Peck a i.
Podľa knihy:
Názov (zahraničie): Fantastic Four; premiéra 08. 07. 2005
Názov (Slovensko): Fantastická štvorka; premiéra 04. 08. 2005
Názov (Česká republika): Fantastická čtyřka; premiéra 04. 08. 2005
Scenár: Mark Frost, Michael France, Stan Lee, Jack Kirby
Ďalší diel: Fantastická štvorka a Silver Surfer
Minutáž: 106
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Vynálezca, astronaut a vedec Dr. Reed Richards stojí len krôčik od uskutočnenia svojho celoživotného sna – expedície do stredu kozmickej búrky. K Reedovej kozmickej výprave sa pripája jeho najlepší kamarát, astronaut Ben Grimm, vedúci genetického výskumu, Reedova bývalá priateľka Sue Storm a tiež aj jej horkokrvný mladší brat, pilot Johnny Storm. S hlavným sponzorom celej výpravy, Victorom Von Doomom za chrbtom, vydávajú sa na najdôležitejšiu expedíciu svojho života. Misia prebieha úspešne až do okamihu, keď Reed zistí, že sa mýlil v odhade rýchlosti blížiacej sa búrky. Behom niekoľkých minút je vesmírna stanica pohltená mrakmi kozmickej radiácie, ktoré spôsobia závažné zmeny v genotype všetkých členov posádky. Ich DNA je nenávratne pozmenená ... rovnako ako ich budúcnosť.

Dôsledky mutácií sa začnú prejavovať čoskoro po návrate na rodnú planétu: Reed získa schopnosť ľubovoľne naťahovať svoje telo a ako vodca celej skupiny získa prezývku Mr.Fantastic. Sue – teraz Invisible Woman – sa dokáže zviditeľniť a vytvárať pevné silové polia. Johnny sa vďaka svojej schopnosti vzplanúť a kedykoľvek vzlietnuť stane známym ako Human Torch. A Ben, ktorého transformácia je najviac šokujúca, sa premení v nadľudsky silné monštrum s oranžovou kožou, ktorá je tvrdá ako kameň – Thing. Tieto genetické mutácie sa im spoločnými silami podarí obrátiť v obrovské prednosti. Rozhodnú sa využiť svoje výnimočné schopnosti k tomu, aby prekazili zlomyseľné plány teraz tiež zmutovaného Dr.Dooma a ochránili obyvateľov New Yorku pred ďalšími nebezpečenstvami, ktoré by ich mohli ohroziť.

Astronauti. Hrdinovia. Celebrity. Pre celý svet sú Fantastická štvorka. Sebe navzájom sú si rodina.

(oficiálny text distribútora)

O TITULE

Film Fantastická štvorka z roku 2005 je založený na najdlhšom vydávanom komiksu z produkcie nakladateľstva Marvel. V hlavných úlohách môžeme vidieť hercov ako Ioan Gruffudd (Kliatba mesačného údolia, Titanic), Jessicu Alba (Pritiahni si šťastie, Oko) Chrisa Evansa (Sunshine, Push), Michaela Chiklisa (Oko dravca, Obeť: Lovec krvi) či Juliana McMahona (seriál Čarodejnice, Predtucha). Pôvodne mal mať film premiéru v Amerike 1. júla 2005, no bol presunutý na nasledujúci týždeň, aby sa zabránilo konkurencií so Spielbergovým filmom Vojna svetov. Na základe komiksu bol vytvorený taktiež kreslený seriál s rovnomerným názvom.

HISTÓRIA

Filmová adaptácia Fantastickej štvorky sa pripravovala viac než desať rokov, v priebehu ktorých sa objavilo niekoľko pracovných scenárov. Bol to však scenár Michaela Francea (Hulk), vďaka ktorému začali veci získavať konkrétnejšie obrysy.
Za udržovanie vizuálnej konzistencie filmu na miestach v okolí Vancouveru, kde sa film natáčal 4 mesiace, bol zodpovedný hlavný výtvarník Bill Boes. Keďže natáčanie na naozajstnom Brooklynskom moste, kde sa odohráva jedna z najväčších scén, bolo príliš nákladné, postavili jeho napodobeninu pri móle 94 na severnom pobreží Vancouveru. Zostrojili tam 60 metrov dlhý a 10 metrov široký úsek mostu, na ktorom verne zreplikovali skrutky, farbu náteru i stĺpy pouličných lámp z tej doby. Cesta, ktorá viedla na most, pokračovala ďalšiu pol míľu na závodný okruh, čo im nesmierne urýchlilo prácu s rozostavovaním vozidiel a vybavením. Úsek mosta potom obklopili panely s modrým pozadím, z čoho boli niektoré statické, niektoré pohyblivé a niektoré sa týčili až do výšky 15 metrov nad scénou.

REAKCIE

Ku dňu pridania KB: Podľa stránky Rotten Tomatoes v 27 percentách išlo o pozitívne reakcie (založené na 127 recenziách), s priemerným hodnotením 4,5 z 10. Čo sa týka samotných užívateľov stránky, dali mu 57 percent (z 681 693 užívateľov), pričom priemerné hodnotenie bolo 3,2 bodov z 5.
Na stránke metacritic získal film 40 zo 100 bodov od 35 kritikov a od užívateľov 5,5 bodov z 10 na základe 192 hodnotení.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Ioan Gruffudd - Reed Richards
Jessica Alba - Susan Storm
Chris Evans - Johnny Storm
Michael Chiklis - Ben Grimm
Julian McMahon - Victor Von Doom
Hamish Linklater - Leonard
Kerry Washington - Alicia Masters
Laurie Holden - Debbie McIlvane
David Parker - Ernie
Kevin McNulty - Jimmy O'Hoolihan
Maria Menounos – Sexi sestrička
Michael Kopsa - Ned Cecil
Andrew Airlie - Compound doktor

PRODUKCIA

Produkované spoločnosťami Twentieth Century Fox Film Corporation, Constantin Film Produktion, Marvel Enterprises, 1492 Pictures a Kumar Mobiliengesellschaft mbH & Co. Projekt Nr. 3 KG.

ZAUJÍMAVOSTI

*Počas príprav filmu sa na režisérskej stoličke vystriedali Chris Columbus, Raja Gosnell a Peyton Reed. Ako ďalší v poradí boli Steven Soderbergh a Sean Astin.
*Na rolu Reeda Richardse robili konkurz George Clooney a Brendan Fraser, na Johnnyho Storma si brúsil zuby Paul Walker. Slušná bitka bola tiež aj o postavu Sue Storm, zúčastnili sa jej Elisha Cuthbert, Kate Bosworth či Noami Watts. Tim Robbins bol zvažovaný do roli dr. Dooma a James Gandolfini do roli Bena Grimmera.
*Snímok nie je prvým spracovaním slávnej komiksovej teamovky. V roku 1994 pod producentskou záštitou veterána Rogera Cormana natočil Oley Sassone film s neznámymi hercami, ktorý sa nikdy nemal dostať do distribúcie. Štúdio totiž muselo niečo natočiť, aby im neprepadli práva na komiks.
*Legendárny Stan Lee, ktorý vymyslel takmer všetky slávne komiksové postavy Marvelu, si strihol cameo v mnohých komiksovkách podľa svojich textov. Vo Fantastickej štvorke ale po prvý krát hrá postavu z komiksu, konkrétne Willieho Lumpkina, starého poštára.
*Chris Evans vo väčšine dialógov improvizoval.
*Aby vyzeral Michael Chiklis ako The Thing, nosil 30 kilogramový oblek z latexu.
*Vo filme uvidíme takmer 900 trikov.

LINKY a RECENZIE

kinema.sk 4/10
cinemaview.sk 0,5/5
moviesvideofoto.info Trieda: C
teenage.cz 8/10

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Trailer k filmu
Csfd.cz 55
Imdb.com
Anglická wikipédia
Stránka produkcie Twentieth Century Fox

Tagy: film, komiks, 20th century fox

Pridal(a): Lenide, 26. 12. 2011 19:25:03

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)