Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc 65%

Žáner: Fantasy, dobrodružný, akčný a hororový
Režisér: Tommy Wirkola
Producent: Will Ferrell, Adam McKay, Kevin Messick a Beau Flynn
Hrajú: Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen, Pihla Viitala, Derek Mears, Ingrid Bolsø Berdal, Joanna Kulig, Thomas Mann, Peter Stormare, Bjørn Sundquist, Rainer Bock, Thomas Scharff, Cedric Eich, Alea Sophia Boudodimos, Sebastian Hülk, Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Zoë Bell, Robin Atkin Downes, Friedrich Heine, Stephanie Corneliussen a ďalší;
Podľa knihy: bratov Grimmovcov "Janko a Marienka"
Názov (zahraničie): Hansel & Gretel: Witch Hunters; premiéra 17.01.2013
Názov (Slovensko): Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc; premiéra 28.02.2013
Názov (Česká republika): Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic; premiéra 28.02.2013
Scenár: Tommy Wirkola
Ďalší diel: -
Minutáž: 97
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy.

Zdejší ochránce zákona (Peter Stormare) sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky.

Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách.

O TITULE

Pohádkové zneuctění... v něm se svezl hned na dvou módních vlnách, které v současnosti po úspěchu Twiligt ságy určují ráz zábavné hororově-fantasy-pohádkové podívané.

Tou první je nové a zmodernizované pojetí klasických pohádek. Loni se v kinech objevily hned tři Sněhurky, které se představily pokaždé v jiném žánrovém pojetí. Od fantasy, přes bollywodskou parodii až po černobílou poctu němým filmům v duchu oscarového snímku The Artist.

Ta druhá filmová vlna se inspiruje rychle bujícím literárním žánrem, který kombinuje literární klasiku nebo historická fakta a osobnosti s upírským hororem nebo fantasy. Autoři v něm, povzbuzeni úspěchy Twilight ságy nebo seriálu True Blood: Pravá krev, zasazují ikonické osobnosti a postavy do nových, přiznaně béčkových fikčních kontextů. Stačí zmínit některé názvy a budete v obraze: Královna Victoria: Lovec démonů, Jindřich VIII: Vlkodlak nebo Android Karenina... (Avmania.e15.cz)

HISTÓRIA

Doznívající oscarovou sezónu odpískává drsná fantasy variace na pohádku bratří Grimmů O perníkové chaloupce. Ujal se jí norský režisér Tommy Wirkola, který bude nejen návštěvníkům karlovarského festivalu znám hororovou komedií Mrtvý sníh (2009), vyprávějící o skupince studentů, kteří se na horské chatě utkali s krvelačnými zombie nacisty.

Nešlo o žádné veledílo, ale černohumorný charakter snímku byl v jistých kruzích přirovnáván k raným filmům Petera Jacksona či Sama Raimiho. Možná i proto se režisérovi podařilo oslovit ty správné lidi (producent Adam McKay) a získat od studia MGM velice slušných šedesát milionů na realizaci jeho hollywoodského debutu. (Avmania.e15.cz)

REAKCIE

CSFD.cz udelila filmovej snímke 70% zo 100%.

Aktualne.centrum.cz:

Jako celek se ale nakonec jedná jen o krvavější pohádku, v níž se s jakoukoliv podvratností či popřením tabu jen letmo flirtuje, byť by nás tvůrci rádi přesvědčili o opaku. Škoda, přeškoda. Pozice Solomona Kanea coby nejlepší akční fantasy posledních dvaceti let zůstává neohrožena.

Jinak jsou ovšem Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic snímkem, u něhož tvůrci nedokázali k základní výborné premise přidat žádnou nadstavbu. Nad šeď průměru občas vystřelí povedený vizuální nápad, úderná hláška (především Renner jako by věděl, že svého vrcholu dosáhne ve chvíli, kdy varuje před loupáním perníčku) či popkulturní narážka…

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Jeremy Renner ako Hansel; Cedric Eich ako malý Hansel; Gemma Arterton ako Gretel; Alea Sophia Boudodimos ako malá Gretel; Famke Janssen ako Muriel; Pihla Viitala ako Mina; Derek Mears ako Edward; Peter Stormare ako šerif Berringer; Rainer Bock ako major Englemann; Bjørn Sundquist ako Jackson a ďalší;

PRODUKCIA

Paramount Pictures
Metro-Goldwyn-Mayer

ZAUJÍMAVOSTI

Tommy Wirkola si zatím ohříval spíš indie polívčičku (vyvražďovačka s rozmrzlým wermachtem). Vyšší rozpočet mu prospěl a producentská klepeta neublížila, k čemuž jistě přispěl i fakt, že si film mohl sám napsat. Nahláškované dialogy se tak nepletou akčním scénám pod nohy, ale naopak skvěle podtrhují další a další krájení čarodějnic. Vysvětlovaček netřeba, protože děj kličkuje kupředu jako starší pecky Guye Ritchieho a logiku tu nahrazují šikovně poskládané náhody, které v závěru nabývají absurdních rozměrů. Vám stačí vědět, že Jeníček je cukrovkář a introvert, zatímco Mařenka je holka krev a mlíko (korzet a digitální triky dělají s výstřihem Gemmy Arterton hotové divy), která si nenechá nic líbit. Všechno a všichni ostatní dává smysl jen pokud někdo střílí, flambuje nebo čaruje. Wirkola tuší, že jeho děj, bezradně se točící v kruhu, se nesmí ani na vteřinu zastavit, protože by se divák probral ze slastného omámení a začal přemýšlet nad souvislostmi. (film.moviezone.cz)

LINKY a RECENZIE

Avmania.e15.cz

Film.moviezone.cz

Aktualne.centrum.cz

Fffilm.name

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Hansel & Gretel: Witch Hunters / wikipédia

Hansel and Gretel (bratia Grimmovci) / wikipédia

Hansel & Gretel: Witch Hunters / film

Tagy: fantasy, rozpravka, bratia grimmovci, janko a marienka, horor, komedia, akcia

Pridal(a): Yaonee, 24. 06. 2013 09:51:33

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)