Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Lorax 55%

Žáner: Animovaný, rodinný, komédia, fantasy
Režisér: Chris Renaud a Kyle Balda
Producent: Chris Meledandri a Janet Healy
Hrajú: Zac Efron, Danny DeVito, Taylor Swift, Ed Helms, Betty White, Rob Riggle, Jenny Slate, Stephen Tobolowsky, Jim Ward a ďalší;
Podľa knihy: The Lorax od Theodora Seussa Geisela
Názov (zahraničie): The Lorax; premiéra 2. marec 2012
Názov (Slovensko): Lorax; premiéra 15. marec 2012
Názov (Česká republika): Lorax; premiéra 15. marec 2012
Scenár: Ken Daurio a Cinco Paul
Ďalší diel: -
Minutáž: 86
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Co je to za svět, ve kterém už není ani kousek živé přírody, ptáte se? Je to městečko, v němž žije dvanáctiletý Ted. Všechno je tu náramně umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho? Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. Nepřijde jim divné, že čerstvý vzduch se prodává v pet lahvích, což je voda na O´Hareho mlýn.

Jenže Tedova láska Audrey, coby nevyléčitelná romantická duše, touží po stromu „z masa a kostí“. Akční babička Norma chlapci poradí, aby si zašel pro radu k legendami opředenému Jednorázovi. Ten ovšem údajně žije za zdmi města. A tak se Ted poprvé v životě podívá ven, do skutečného světa. Ten pohled za moc nestojí. Vidí jen smutnou měsíční krajinu plnou pařezů. A na obzoru zvláštní dům. Ten, jak se Ted záhy dozví, patří právě Jednorázovi, podivínskému samotáři. Byl to právě on, kdo proměnil kvetoucí krajinu na pustinu a vyhnal z ní jejího mýtického ochránce Loraxe.

A na Tedovi bude, aby ji zachránil tim, že vysadí poslední existující sazenici živého stromu a připomene lidem, že vždycky nebylo všechno umělé. Jenže takové chování přímo ohrožuje živobytí pana O´Hareho. A to nemůže zůstat bez odezvy. (oficiálny text distributora)

O TITULE

Kinema.sk:

Dr. Seuss rozpráva jednoduché, ale poučné príbehy, na podanie využíva rýmy i piesne a navyše si udržiava jedinečnú štylizáciu. Pre diváka to môže byť jednoznačná pozvánka i malá pochybnosť.

Nemá zmysel tajiť, že Lorax hrá na ekologickú strunu. Ale robí to dobre. Jeho nádherne umelý svet sa vám v 3D môže zdať až príliš bizarný, hoci všetko je idylicky farebné a krásne. Kontrast vyvolaný neprirodzeným použitím je však účelový – štylizácii Dr. Seussa nádherne sadne, lebo sa môžu grafici vyšantiť na typických pokrútených stavbách, kde chýbajú pravé rohy a dominujú iné tvary.

Lorax má silný a premenlivý mix emócií. Chvíľu je rozprávkovo bláznivý, do dvoch minút nasadí smutný tón, pomaly vás nechať vyroniť slzu. O pár desiatok sekúnd sa už opäť smejete, no na ťažší pocit neradno zabudnúť. Popri viditeľných pocitoch autori ukážu aj iný problém: ľudskú chamtivosť. A aj sociálnu kritiku, lebo hlavný hrdina nežije práve vo funkčnej rodine. Dr. Seuss ukazuje ťažkú látku v druhej polovici bez kompromisov a na plátne sa odohrajú až biblické scény.

HISTÓRIA

Feelingmovies.sk:

Spoločnosť Universal sa ukázala ako pro-ekologicky založená, keď vyprodukovala tento animák pre deti, ktorý podporuje ich pozitívny cit k stromom, medvedíkom, chodiacim rybkám a … marshmallow. Lorax je lušná zelená agitka, kde korporácia a továreň, či masová výroba predstavuje zlo. Dokonca aj pet fľaša je nástrojom zla!

Cinemaview.sk:

Rozprávkar Dr. Seuss, rodným menom Theodor Seuss Geisel, u nás možno nie je taký známy a ikonický ako v rodnej Amerike, no niekoľko z jeho diel už určite poznáte. Vari najpodarenejšou modernou adaptáciou jeho kníh je film Horton (Horton Hears a Who!, 2008), no spomeňte si napríklad na Jima Carreyho v zelenej maske Grincha (How the Grinch Stole Christmas, 2000). Na jeho (finančný) úspech o tri roky na to ašpirovala nadviazať ďalšia hraná komédia v hlavnej úlohe s ďalším komikom, Mikom Mayersom - ale z Kocúra v klobúku (The Cat in the Hat) sa vykľul prepadák.

REAKCIE

CSFD.cz udelilo filmovej snímke iba 59% zo 100%.

Topzine.cz:

Existují animáky, na které se podíváte i po letech a s trochou nostalgie zavzpomínáte, jak jste kdysi hltali Buzze Rakeťáka a kovboje Woodyho. A možná objevíte i pár skrytých narážek, pokud zrovna sledujete Shreka. Jenže pak jsou animáky, u kterých nikdo pořádně nepochopil smysl a vlastně by se ani nic nestalo, kdybychom o ně byli ochuzeni.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Zac Efron ako Ted Wiggins, Danny DeVito ako the Lorax,Ed Helms ako the Once-ler, Taylor Swift ako Audrey, Rob Riggle ako Aloysius O'Hare, Betty White ako starká Norma, Jenny Slate ako pani Wigginsová a ďalší;

PRODUKCIA

Illumination Entertainment
Universal Pictures

ZAUJÍMAVOSTI

Cinemaview.sk:

Dr. Seuss, hoci sám zostal bezdetný, napísal dovedna až 46 kníh pre deti, ktoré spravidla aj sám ilustroval. Preto nie je prekvapením, že filmová mašinéria siahla aj po jeho početných dielach. Väčšina z nich je však napísaná vo veršoch, čo im na jednej strane prepožičiava unikátny ráz, no na druhej strane veľmi sťažuje adaptovanie.

Všetky filmy podľa predlohy Dr. Seussa majú preto veľa spoločného - všetkým do jedného kritici vytýkajú, že nedokázali preniesť na plátno skvostné a vynaliezavé postavičky a spisovateľovo rozprávačské majstrovstvo. V rukách Hollywoodu sa tieto častokrát sociálne a politicky angažované rozprávky s unikátnym posolstvom menia na nekonzistentnú a bezcharakternú zlátaninu.

LINKY a RECENZIE

Kinema.sk

Feelingmovies.sk

Cinemaview.sk

Topzine.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

The Lorax (film) / wikipédia (ENG)

Dr. Seuss / wikipédia (ENG)

The Lorax (kniha) / wikipédia (ENG)

Film online

Tagy: fantasy, rodinny animak, komedia, lorax, theodor seuss geisel

Pridal(a): Yaonee, 01. 07. 2013 10:01:50

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)