Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Hobit: Smaugova pustatina 100%

Žáner: Fantasy a dobrodružný
Režisér: Peter Jackson
Producent: Carolynne Cunningham, Zane Weiner, Fran Walsh a Peter Jackson
Hrajú: Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Luke Evans, Orlando Bloom, Evangeline Lilly, Richard Armitage, Graham McTavish, James Nesbitt, John Callen, Cate Blanchett, Manu Bennett, Lee Pace, Aidan Turner, Billy Connolly, Stephen Fry, William Kircher, Conan Stevens, Dean O'Gorman, Mark Hadlow, Jeffrey Thomas, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Kiran Shah, Adam Brown, Jed Brophy, Sylvester McCoy, Peter Jackson a ďalší;
Podľa knihy: Hobbit od J. R. R. Tolkiena
Názov (zahraničie): The Hobbit: The Desolation of Smaug; premiéra 12.12.2013
Názov (Slovensko): Hobit: Smaugova pustatina; premiéra 12.12.2013
Názov (Česká republika): Hobit: Šmakova dračí poušť; premiéra 12.12.2013
Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson a Guill
Ďalší diel: The Hobbit: There and Back Again
Minutáž: 161
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.

O TITULE

Alenaprokopova.blogspot.cz:

Téměř nachlup za rok od premiéry prvního dílu filmového Hobita odstartoval Peter Jackson pokračování. Po Neočekávané cestě přichází Šmakova dračí poušť, která je ideální předvánoční zábavou a současně vypravěčsky vzrušující podívanou. Jednička ohledávala možnosti prequelu ve vztahu k předchozí filmové trilogii Pán prstenů: jednoduchou a naivní předlohu J. R. R. Tolkiena proměnila z dětského čtiva v dobrodružnou, nečekaně temnou podívanou. Hobita Bilba Pytlíka (Martin Freeman) přivedla až na dohled Ereboru, Osamělé hory, pod níž - v ruinách starobylého trpasličího království - střeží nevídaný poklad obávaný drak Šmak. Šmakova dračí pouť začíná tam, kde Neočekávaná cesta skončila...

HISTÓRIA

Fanmovie.cz

Šmakova dračí poušť je výrazně vyzrálejší, dospělejší a uchopenější, jako by se Jackson teprve teď postupně rozjížděl a pomalu přidával rychlost, aby nakonec skončil rozjetý na plné otáčky. Je to vynikající režisér, nicméně jeho záměr natočit fantasy pohádku pro děti (což Hobit je) jako epický mega-velkofilm za stamiliony dolarů a de facto tak zopakovat Pána prstenů mi přišel nanejvýš podivný a pro tento typ látky nevhodný, ale nyní se to konečně začalo vyplácet.

Pryč jsou extra dlouhé expozice na Dně pytle a představování trpaslíků, kteří neopomenou zazpívat si veselou písničku. Pryč jsou srandovní digitální skřeti a nepřátelé dělající humory. Tento film je temnější a strašidelnější, napínavější a dynamičtější a nepřátelé jsou nebezpečnější a hrozivější (útoky obřích pavouků strčí hravě do kapsy Odulu z Pána Prstenů i Aragoga z Harryho Pottera, arachnofobikové jistě zaplesají).

REAKCIE

Gorilla.cz:

Návrat Petera Jacksona do Středozemě byl povedený. Hobit: Neočekávaná cesta byl zábavný i vizuálně a hudebně poutavý, přesto by se našlo pár nedotažeností, které ovlivnily celkový dojem.

Na filmu se odrazilo to, že jedna ne úplně obsáhlá kniha byla rozťata do tří filmových dílů (respektive do dvou, třetí Hobit se inspiroval u Tolkienových poznámek), což vyústilo v relativní dějovou prázdnost Neočekávané cesty, takže se chvílemi zdálo, že spíše sledujeme zdlouhavý výlet partičky trpaslíků a hobita a ne velkolepé dobrodružství.

Druhou bolístkou bylo, že bez ohledu na více než štědrou stopáž, nebyla některým postavám věnována dostatečná pozornost a tak například v případě trpaslíků bylo velmi těžké je od sebe rozeznat, protože se většinu času pohybovali na pozadí a do děje příliš nezasáhli.

Bohužel, ani Šmakova dračí poušť se těmto negativů nevyhnula. Je sice pravdou, že je o poznání dynamičtější a akčnější, ale pokud jde o samotný příběh, tak se toho moc nestane a za cca 160 minut se neodehraje zrovna velké množství důležitých událostí.

CSFD.cz udelila filmovej snímke 85% zo 100%.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Martin Freeman ako Bilbo Baggins, Ian McKellen ako Gandalf sivý, Richard Armitage ako Thorin Oakenshield, Benedict Cumberbatch ako Smaug a Necromancer, Orlando Bloom ako Legolas, Evangeline Lilly ako Tauriel, Luke Evans ako Bard a ďalší;

PRODUKCIA

New Line Cinema
Metro-Goldwyn-Mayer
WingNut Films

ZAUJÍMAVOSTI

Alenaprokopova.blogspot.cz:

Setkání Šmaka a Bilba v obrovské, členité síni pod Osamělou horou je nepochybně vrcholem celého filmu, založeného na dynamickém řetězení vizuálních atrakcí. Toto setkání, kterému dominuje obří netvor a jehož hrací plochu tvoří obrovské, pohyblivé hromady zlatých mincí, má paradoxně komorní podobu. Po všech těch smělých únicích, pobíhání a bitkách je tu konečně místo na plynulý dialog i na humor - a konečně si můžete vychutnat Bilba, který se v množství akčních scén a soubojů téměř ztratil. Přitom je ovšem právě hobit jejich zásadním hybatelem, ať už jde o souboj s pavouky v Temném hvozdu, únik z elfího zajetí v prázdných vinných soudcích, pobyt v Jezerním městě nebo nalezení klíčové dírky ke skrytým dveřím vedoucím do útrob Ereboru.

LINKY a RECENZIE

Alenaprokopova.blogspot.cz

Fanmovie.cz

Gorilla.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

The Hobbit: The Desolation of Smaug (movie) / wikipédia ENG

The Hobbit (kniha) / wikipédia ENG

FILM: Hobit: Smaugova pustatina (II.) / Fantasy svet

FILM: Hobit: Smaugova pustatina
/ Fantasy svet

Tagy: peter jackson, orlando bloom, martin freeman, benedict cumberbatch, richard armitage, hobit 2, fantasy

Pridal(a): Yaonee, 19. 12. 2013 07:27:17

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)