Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.
Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
Autor: Robert Beatty Ilustrátor: Žáner: Fantasy, literatúra pre deti a mládež, dobrodružná fikcia, historická fikcia Vydal: CooBoo (Albatros) Séria: Serafína Názov a dátum vydania (zahraničie): Serafina and the Black Cloak; 2015 Názov a dátum vydania (Slovensko): Serafína a čierny plášť; 09.05.2016 Názov a dátum vydania (Česká republika): Serafina a černý plášť; 21.03.2016 Počet strán: 320 Ďalší diel: Serafina and the Twisted Staff Postavy: Seafína a jej tatko, pán a pani Vanderblitovci, Montgomery Thorne, pán Bendel, Braeden Vanderbilt, Clara Brahmsová, pán Boseman, pán Pratt, slečna Whitneyová, pes Gidean, slečna Anastasia Rostonová, pán Rostonov, pán Crankshod a ďalší;
Serafína nikdy nemala dôvod neposlúchnuť svojho otca a opustiť svoj tajný úkryt v podzemí Biltmoru. Doma je stále čo objavovať, musí si však dávať pozor, aby ju nikto zo zbohatlíkov na poschodí nezbadal.
Z Biltmoru sa však začnú záhadne strácať deti. Serafína spojí sily so synovcom majiteľa Biltmoru Braedenom Vanderbittom a riskujú všetko, aby odhalili vinníka. Je ním záhadný muž v čiernom plášti?
Pri záchrane biltmorských detí hľadá Serafína odpovede, ktoré odhalia aj mozaiku jej minulosti...
V New Yorskom rebríčku najpredávanejších kníh minulého roka kraľovala Serafína. Jej odvaha a kuriózny vzhľad bavili new yorské malé aj veľké deti takmer 25 týždňov. Nadšené a hlavne pozitívne reakcie získala dievčina, ktorá niekoľko rokov bývala v suteréne starého viktoriánskeho sídla Biltmore a po nociach v ňom chytala potkanov, nielen od najväčšej internetovej stránky pre čitateľov a autorov Goodreads.com (cena za Najlepšiu detskú knihu v roku 2015), ale aj od nezávislej organizácie SIBA, ktorá každý rok oceňuje tie najlepšie knihy, aké sa urodili v americkej literatúre.
Ihravá kniha Serafína a čierny plášť vyšla v slovenskej pobočke vydavateľstva CooBoo (Albatros) tento rok. Podobne ako pôvodný rukopis sa chváli nezmenenou obálkou a sympatickou úpravou. Farebne ladí s vybranou anotáciu na zadnej strane a v dospelom čitateľovi (pretože aj pre neho je tento príbeh určený) vyvoláva príjemné spomienky na detstvo a rôzne bláznivé avantúry, o ktorých nesmela vedieť žiadna živá duša. Tak, ako väčšina detských kníh, prináša aj Serafína za hrsť poriadneho napätia, milé mravčenie v prstoch zo strašidelného nádychu a detektívnej zápletky, štipku mágie a šťastný koniec.
Rick Riordan, J. K. Rowlingová, John Flanagan, Michael Ende, J. M. Barrie, ale aj Cressida Cowellová a mnohí ďalší autori pre deti a mládež ukryli vo svojich dielach unikátne posolstvá. Boli rozmanité a predsa mali niečo spoločné. Ich hlavné postavy boli iné. Nezapadali do vzorca, ťažšie sa včleňovali do kolektívu, niesli na pleciach tiaž celého sveta. Okúsili trpkosť straty, priskoro prišli o detstvo, museli dospieť, aby prežili. Nepochádzali z úplnej rodiny, niekedy nemali žiadnu rodinu, alebo, podobne ako Serafína, hľadali kúsok zo seba, ktorý sa stratil v okamihu, keď prišli na svet. Zatiaľ čo o iných hrdinov sa starali ich mamy alebo vzdialení príbuzní, v prípade Cowellovej Štikúta a Beattyho Serafíny sú to práve otcovia. Veľkí, trošku nemotorní, zanietení pre svoju prácu a so svojským ochranárskym komplexom, ktorý ukrýva to najväčšie a najmilujúcejšie srdce na svete. Bez nich by príbehy o záchrane detí či sveta vo všeobecnosti neboli také lákavé a knihy také živé. Bez nich by sme my, dospelí, nemali nad čím roniť slzy a vy, deti, by ste zase chceli rýchlo dospieť.