Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Žihadlá, Nákaza, Večná noc 92%
Autor: Guillermo del Toro a Chuck Hogan
Ilustrátor: -
Žáner: Fantasy, mytológia, horor, folklór, história, thriller
Vydal: Ikar, Beta - Pavel Dobrovský a William Morrow
Séria: The Strain / Zhoubný kmen
Názov a dátum vydania (zahraničie): The Strain, The Fall, The Night Eternal; 2009
Názov a dátum vydania (Slovensko): Žihadlá, Nákaza, Večná noc; 2009
Názov a dátum vydania (Česká republika): Nákaza, Pád, Noc až navěky; 2009
Počet strán: 926
Ďalší diel: -
Postavy: doktor Ephraim Goodweather, doktora Nora Martinezová, profesor Abraham Setrakian, deratizátor Vasilij Fet, Majster, Augustin Elizalde, Eldritch Palmer, doktor Everett Barnes, Kelly Goodweatherová, Zachary Goodweather a ďalší;
Diskusia | O titule | História | Reakcie | Adaptácie | Súvisiace odkazy | Zaujímavosti | Kúpiť

OBSAH

Dej prvej časti:

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět. Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách.

Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka… Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn. Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo.

O TITULE

Dej druhej časti:

Vampýří virus zaplavil New York, šíří se a brzy se objeví po celé zeměkouli. Válka mezi vampýry Starého a Nového světa zuří naplno a lidé jsou zaskočeni svou hrůzu nahánějící nově nabytou pozicí v potravním řetězci. Efraim Goodweather z Centra pro kontrolu nemocí se spolu s profesorem Setrakianem a deratizátorem Vasilijem Fetem snaží krvežíznivé bestie zastavit. Navíc se městem plíží bývalá Efraimova manželka Kelly, z níž se také stal noční tvor dychtící po krvi, a hledá příležitost získat zpět jejich syna Zacka.

Dej tretej časti:

Od doby, kdy se vampýrský virus rozšířil po celém světě a dovedl celé lidské pokolení na pokraj totální devastace zkázy, uplynuly již dva dlouhé roky. Zhoubný kmen se rozmnožil napříč zemí a zanechal za sebou jen naprostou zkázu.

Světu vládne temná nekonečná noc. Na bílý den, slunce a modrou oblohu můžou ti, kdo přežili, jen vzpomínat. Je nukleární zima. Atmosféra Země je nasycena jedy. Sluneční paprsek se prodere k těžce zkoušené zemi maximálně na dvě hodiny denně. To, co zabíjí lidi, je naopak velmi výhodné pro vampýry. Jejich rasa prochází další evolucí a rozmachem. Mocný upíří vládce, prastarý vampýr zvyný Mistr je vede k naprostému ovládnutí Země. Systematicky jsou vybíjení všichni lidé, kteří by měli světu co nabídnout. Genocida není náhodná, oběťmi jsou především ti nejchytřejší, nejmocnější a nejbohatší lidé. Po takových je pečlivě pátráno a jsou likvidováni. Bez nich bude lidská rasa bezmocná a vydaná všanc krutým a krvelačným vampýrům.


Fantasy-svet.net:

Prvá časť trojdielneho vedecko-fantastického románu s prímesou kvalitného hororu The Strain vyšla v roku 2009 najprv v americkom vydavateľstve William Morrow, neskôr v slovenskom vydavateľstve Ikar a o necelý rok aj v českom nakladateľstve Beta – Pavel Dobrovský. Paradoxom i naďalej ostáva správa, že táto populárna knižná dystopická upírska trilógia od Guillerma del Tora a Chucka Hogana prežíva menší televízny „boom“ pomaly dva roky od premiéry prvej série, a to aj napriek tomu, že o pôvodný scenár od Guillerma del Tora nikto neprejavil záujem. Námet musel najprv uzrieť svetlo sveta v knižnej podobe, aby oslovil väčšie televízne spoločnosti, ktoré v tejto chvíli strašia majiteľov televíznych prijímačov vírusom prinášajúcim záhubu ľudstva v oveľa väčšom rozmere, na aký sme pri podobných projektoch jednoducho navyknutí.

HISTÓRIA

Fantasy-svet.net:

The Strain, alebo ak chcete Zhoubný kmen, tvoria tri objemné knižné zväzky – Nákaza / Žihadlá, Pád / Nákaza a Noc až navěky / Večná noc –, ktoré sa v roku 2011 dočkali aj komiksovej podoby. Na úctyhodných 24 komiksových zošitoch pracovali nonstop takmer 5 rokov scenárista David Laphman (Stray Bullets, Deadpool, Spider-Man, Wolverine, atď.) a ilustrátor Mike Huddleston. Komiksy, podobne ako televízny seriál, sa stali obľúbenou „ilustrovanou“ atrakciou a od vydania prvého čísla ich sprevádzala príjemne pozitívna kritika. Vo svete trblietavých upírov, upírov zvodcov či jednoducho priveľmi presladených upírov, ktorí na nás číhajú snáď na každom kroku, je práve The Strain vítanou zmenou. Táto zmena síce nie je bezchybná, ale pokojne obstojí aj pri takej konkurencii, akou je Dracula od Brama Stokera či The Vampyre v podaní Johna Polidoriho.

REAKCIE

Televízny seriál na ČSFD.cz: The Strain (Agresivní virus) 72 %

Goodreads.com: The Strain - 3.77 / 5; The Fall - 3.99 / 5; The Night Eternal - 3.69 / 5;

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(1)

ADAPTÁCIE

The Strain (komiks)

The Strain (seriál)

SÚVISIACE ODKAZY

The Strain / oficiálna stránka ENG

The Strain / wikipédia ENG

ZAUJÍMAVOSTI

Fantasy-svet.net:

Guillermo del Toro a Chuck Hogan si pre nás pripravili cestu v čase. Podávať k nej budú hravú zmes starého folklóru, novodobých koncentračných táborov a zmeneného potravinového reťazca, v ktorom už dávno nedominujú ľudia. V príjemne filozofickom rozjímaní sa dotknú biblického zrodenia sveta. Na pretras si vezmú aj médiá, hystériu spôsobenú skreslenými informáciami i boj o moc. Nebudú sa báť zájsť až za hranice desivých vízií a uvrhnúť ľudstvo do nového temného veku, ktorý sa začal tzv. Nocou nula. Načierať budú aj do nestálych vôd okultných vied, rôznych alchymistických záhad, jemného ezoterického klišé, a to s taktnosťou, ladnosťou a predovšetkým prepracovanosťou, pretože výstavba tohto unikátneho diela podlieha rôznym žánrovým variáciám i presahom. Pri nesprávnom dávkovaní by nebola atraktívna. Obsahovala by veľa zle spracovaných informácií a čitateľa by zbytočne miatla. Správny pomer prináša úspech a predovšetkým lákavú kvalitu. A tá pritiahne nejedného náročného čitateľa.

Tagy: guillermo del toro, chuck hogan, the strain, zhoubny kmen, zihadla, nakaza, vecna noc, fantasy, horor, post-apocalyptic

Pridal(a): Yaonee, 17. 08. 2016 10:03:49

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)