Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Tiene nad Veligradom 95%
Autor: Ivana Jungová
Ilustrátor: -
Žáner: Historická fantasy, literatúra pre deti a mládež, mytológia, rozprávka
Vydal: Slovart
Séria: Legenda o Braslavovi
Názov a dátum vydania (zahraničie): Tiene nad Veligradom; september 2016
Názov a dátum vydania (Slovensko): Tiene nad Veligradom; september 2016
Názov a dátum vydania (Česká republika): Tiene nad Veligradom; -
Počet strán: 352
Ďalší diel: Cesta
Postavy: Žiarovít, Bojan, Rodan, Biela Baba, Radana, Blažena, Zlatka, Fialka, Lesana, Dušo, Bezzubica, Blahoslav, Dragoš, pes Drago, Medvebog, Radúz, kôň Areg, Rastislav, čarodejník Duglan, bájny gryf a ďalší;
Diskusia | O titule | História | Reakcie | Adaptácie | Súvisiace odkazy | Zaujímavosti | Kúpiť

OBSAH

Vydavateľstvo Slovart:

Ocitneme sa na území Veľkej Moravy v druhej polovici 9. storočia, v okolí Veligradu, hradiska obkoleseného rozvetvenou riekou Moravou. V blízkom lese Dobrogu sa na mohutnom skalnatom brale usídlilo zvláštne zviera - bájny gryf. To miesto vzbudzuje strach, nik sa tam neodváži. Jedného dňa však presvedčí syn vládnuceho kniežaťa dvoch pastierov Bojana a Rodana, aby mu k obávanému miestu ukázali cestu.

Stretnutie s gryfom vyvolá celý sled udalostí, ktoré už nemožno zvrátiť. Podarí sa chlapcom zvládnuť dary od gryfa, ktoré nechtiac dostali? Utají Bojan pred ostatnými svoj nový dar rozumieť reči zvierat a Rodan schopnosť vidieť nadprirodzené bytosti? Navyše si na Veligrad už dlhú dobu brúsia zuby Frankovia. Kupecké výpravy so soľou prepadávajú lupiči a počas dlhej zimy ľudia podľahnú chorobám, strachu a neistote. Zdá sa, že jediné riešenie ponúka legenda o bájnom Braslavovi, ktorý v časoch núdze prisľúbil ľuďom pomoc. Poslovia sa však môžu vydať za ním iba vtedy, keď sa Lesná brána v Dobrogu otvorí. No tá zostáva naďalej zatvorená.

O TITULE

Vydavateľstvo Slovart:

Prvá časť trilógie Legenda o Braslavovi je oslavou priateľstva, lásky a vernosti. Po boku smrteľníkov žijú v príbehu i nadprirodzené postavy, v ktoré verili naši predkovia.

HISTÓRIA

Fantasy-svet.net:

Ivana Jungová vyštudovala Lekársku fakultu na Univerzite Komenského v Bratislave. Veľmi blízko má k arteterapii či tradičnej čínskej medecíne. Vo voľnom čase vyhľadáva predovšetkým prechádzky v prírode a liečivé bylinky. Jej prvá detská kniha O škriatkovi Bonifácovi vyšla v roku 2007 v Matici slovenskej a tá, zatiaľ, posledná vo vydavateľstve Slovart. Napriek tomu, že väčšina jej tvorby pre deti (Čarovná starká Dobromila, Matica Slovenská, r. 2009; Som človek!, Lada, r. 2012; Víla Anabela a vodník Vilém, Lada, r. 2013) je určená pre mladšieho čitateľa, najnovšie rozprávkové dobrodružstvo z Veľkej Moravy osloví aj staršie deti. Nakoniec, Tiene nad Veligradom sú povinnou jazdou každého milovníka fantastickej literatúry, ktorý nepohrdne príjemnou zmesou slovanskej histórie alebo mytológie a v slovenskej literatúre hľadá niečo, čo by mu spríjemnilo voľný čas.

Tiene nad Veligradom sú dlhé tak akurát. Majú niečo do 352 strán a aj keď sa nedajú strčiť do vrecka, v taške veľa miesta nezaberú. Nie sú ani ťažké, hoci čo-to vážia. A ak vás nebodaj premôže únava, nebudete ich chcieť dať z rúk za žiadnu cenu. Tiene nad Veligradom sú totiž návykové... také návykové, ako napríklad Percy Jackson, Hraničiarov učeň, detektívna kancelária Lockwood a spol., Harry Potter, Bartimeus, kroniky Narnie, Pamäti Štikúta Strašného Šťukovca III. či Hobbit, pretože ponúkajú ten správny pomer príťažlivých ingrediencií, ktoré dobrá kniha jednoducho má mať.

REAKCIE

-

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(1)

ADAPTÁCIE

-

SÚVISIACE ODKAZY

Tiene nad Veligradom / Slovart.sk

Tiene nad Veligradom / Goodreads.com

Ivana Jungová

ZAUJÍMAVOSTI

Fantasy-svet.net:

Slovania a ich kultúra stále prekvitajú a napriek istej nestálosti vedia krásnej literatúre veľa ponúknuť, čo si uvedomila aj Ivana Jungová. Jej Tiene nad Veligradom predstavujú síce fantastickú rozprávku, ktorá vychádza z historických reálií a ponúka čitateľom zápletku nasiaknutú mágiou, na druhej strane vám pomocou hravého textu približujú a vysvetľujú isté zvyky a tradície nášho národa, s ktorými sa obyčajne stretávate v odborných knihách. Aj keď väčšina príbehu podlieha pravidlám fantastického až bájneho sveta, miesta a ľudia sú reálni. Skutočné tak budú aj jednotlivé sviatky, pomenovania pokrmov i častí ošatenia, názvy remesiel, pracovných nástrojov, architektonických prvkov osídiel, ľudové označenia pre deň a noc, ako aj spájanie sa striedania štyroch ročných období a jednotlivých mesiacov s božstvami, ktoré Slovania vyznávali. Ivana Jungová priblíži i hierarchiu, ktorá v takom hradisku vládla, ale aj expanziu novej viery, ktorú na Veľkú Moravu (a celkovo do Franskej ríše) prinášali potulní mnísi či kresťanskí poslovia. A toto všetko urobí tak, aby ste nemali pocit, že v rukách držíte nejakú zvláštnu učebnicu, ale rozprávkovú knihu pre malých aj veľkých, ktorá vás s radosťou bude sprevádzať malým dobrodružstvom po veľkom svete Slovanských národov.

Tagy: slovart, tiene nad veligradom, legenda o braslavovi, historicka fantasy, rozpravka, ivana jungova, dobrodruzna literatura, fantasy

Pridal(a): Yaonee, 04. 09. 2016 17:47:31

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)