Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 604 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Upíri - klan Lasombra N/A%
Zaradenie: mytologia
Diskusia | Galéria

Klan Lasombra podľa knihy zo série Vampire: The Masquerade

Upíri tohto klanu zhrešili a užívajú si to. Krvilačne vedú vpred Sabbath. Otočení chrbtom svojmu minulému životu sa oddávajú temnému zázraku po premene (uchvátenie) na upíra. Vraždenie, hnev, lov: prečo by sme sa toho mali báť, pýtajú sa, keď sme aj tak upírmi?

Klan Lasombra bol od počiatku počiatkov v cirkvi, podľa niektorých, zohrali obrovskú úlohu v šírení kresťanstva. V súčasnosti sa otočili chrbtom k inštitúcii Boha. Existujú aj výnimky, no Lasombry opovrhujú myšlienkou rozhrešenia. Boli to oni, ktorí zabudovali do obradov Sabbatu prvky katolíckej viery, aby upíri nikdy nezabudli, kým vlastne sú.

Sú známi svojou schopnosťou prebudiť a ovládať tmu. Podľa doktrín klanu nie je táto tma ničím iným ako hmotou upírskych duší, ktoré premena („Objatie“ – Sú známi svojou schopnosťou prebudiť a ovládať tmu. Podľa doktrín klanu nie je táto tma ničím iným ako hmotou upírskych duší, ktoré premena (uchvátenie) posilnila a pokazila. S kliatbou Káina (prvý vampír) ich Boh zatratil, preto musia robiť poriadok tu na Zemi pomocou Sabbatu. Členovia, ktorí sú viac zbehlí vo vedách, sa nad touto poverou len pousmejú, no i oni si myslia, že ich už ako upírov neviaže žiadna podradná ľudská morálka. Nech len žijú Ventruovia ako nejakí martýri, Lasombry jednoducho milujú svoju „neexistenciu“.

Samozrejme, tento postoj nie je typický pre každú Lasombru, ale je faktom aj to, že Novorodenci zvyčajne nachádzajú radosť v tomto postoji, ktoré dovoľuje nerozumné ničenie. Paradoxne ale existuje aj niekoľko starých upírov z klanu Lasombra, ktorí dodnes udržujú svoj vzťah k cirkvi, je ale pravdou, že i oni sa považujú za „Poslov diabla“. Mnohí sú dobrými vodcami a intrigánmi. Práve preto sú vodcovia svoriek Sabbatu prevažne Lasombry. Ich zlostná a machiavellistická povaha im pomáha k rozširovaniu sekty. Bohužiaľ s hrdosťou chodí ruka v ruke i pýcha, a preto málo upírov klanu Lasombra uznáva rovnosť iných Pokrvných bratov.

Lasombra je vedúcim klanom Sabbatu – pokiaľ je teda možné túto katolícku sektu viesť. Niekoľko upírov z klanu Lasombra sa vyskytne i v Camarille. Ich život je osamelý a nebezpečný.

Zjav:
Staršie Lasombry predstavujú Španieli a Taliani, niektorí majú zase pôvod u barbarov. Mladí zase pochádzajú z každej národnosti sveta. Skoro všetci sú pekní, príjemní a majú ušľachtilú tvár.

Prístrešok:
Veľa mladých z klanu Lasombra odmieta súkromné byty, žijú spolu so svorkou. No treba povedať, že staré zvyky prežívajú a starší členovia klanu ešte aj dnes žijú v rodinných domoch svojich starých predkov, alebo na podobných starobylých miestach.

Lasombry môžu pochádzať odkiaľkoľvek, no väčšinou ide o vzdelaných, učených, politicky založených ľudí. Sú typicky agresívni – duševne i fyzicky – Lasombry nepotrebujú slabochov a ani neskôr sa neštítia vyvraždeniu členov, ktorí do klanu nepatria. Takisto sú známi svojim porozumením voči ľuďom a zlé chovanie je v ich klane nepredstaviteľné – sú vykryštalizovanými monštrami.

Slabosti:
Lasombry nemajú zrkadlový odraz. Nemožno ich vidieť vo vode, vo svetle odrážajúcom skle, ani v ligotavých kovoch, ba ešte ani na fotografiách, či na záznamoch bezpečnostných kamier. Navyše táto zvláštna vlastnosť sa rozširuje aj na ich oblečenie a veci. A vedľa toho ešte treba spomenúť, že kvôli ich zvláštnemu vzťahu k tme sa pre nich stáva Slnko dvakrát tak nebezpečným.

Organizácia: Systém klanu je oficiálny a zároveň otvorený. Bojovníci, ktorí prispeli k založeniu Sabbathu majú svoj rešpekt, no mladí môžu konať bez akéhokoľvek zásahu vedenia. Na štvrťročných stretnutiach sa Lasombry navzájom informujú o svojich záležitostiach a vykonávajú obrady pitia krvi. Aj keď ani jednej Lasombre nemôžu nikdy povedať „to nemôžeš“, veľká časť členov hlboko uctieva tradície svojho klanu.

Symbolom ich klanu je koruna.

Tagy: vampire: the masquerade

Pridal(a): Lectrice, 10. 04. 2011 04:00:33

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)