Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 603 užívateľov.
hits
NOVINKA | 30.9.2011 18:23 | KOMENTÁRE [2]
WEB: Pottermore odhaľuje tajomstvá

Nový projekt, na ktorom má veľký podiel aj Joanne K. Rowlingová, bude oficiálne spustený už v októbri. Fantasy-svet vám prezradí zopár pikošiek o tomto portále, ktoré sa dozvedel priamo od jedného z beta členov Pottermore.

Od vydania Harryho Pottera a Darov smrti fanúšikovia dúfajú, že sa dočkajú ďalšieho prírastku v knižnej sérii o Harrym – tentokrát by to mala byť akási encyklopédia, v ktorej by sa dychtiví čitatelia dozvedeli odpovede na všetky zostávajúce otázky a možno aj čosi navyše o obľúbených postavách. Okolo encyklopédie však zatiaľ vládne podozrivé ticho. Keďže nedočkavosť fanúšikov rastie (a asi aby si ich autorka trochu uchlácholila), začiatkom leta bol ohlásený projekt Pottermore. Pokúšali ste sa zaregistrovať? Nepodarilo sa vám to a teraz čakáte na október, kedy bude portál oficiálne spustený pre všetkých? Ak si myslíte, že momentálne na stránke pracuje iba úzka komunita ľudí z oblasti IT, hŕstka neskutočne šťastných vyvolených a spolupracovníkov Rowlingovej, nuž vedzte, že to nie je pravda. Na Pottermore to žije, a poriadne!

Medzi beta-členmi, ktorí už majú prístup na Pottermore, je aj registrovaná členka Fantasy-sveta, sSsqueebieEe. V krátkom rozhovore prezradila, na čo sa môžu tešiť noví členovia Pottermore.

Odkedy si beta-členom Pottermore?
Beta-členom som od polovice septermbra. Každý deň som okupovala moju e-mailovú schránku dúfajúc, že budem jedna „z vyvolených“. Od júla. Píšúc nevraživé texty smerom k Pottermore mi konečne z milosti poslali moju pozvánku do magického sveta Pottermore. :)

Aká je úloha beta členov? Čo vlastne robia?
Beta-členovia sú v podstate akoby pokusné králiky. Máme po každej kapitole napísať náš osobný názor ohľadom kapitoly, čo by sme chceli zmeniť, vylepšiť a pod.

Takže na Pottermore sú všetky kapitoly zo všetkých kníh?
Áno, svojím spôsobom. Samozrejme, nie je tam vypísaná celá kapitola (iba jedna-dve vety). Zoberme si napríklad kapitolu, kde bol Harry s Dursleyovcami v ZOO. Objaví sa vám tam obrazovka s tematikou, čo sa týka konkrétnej kapitoly (takže pri tejto kapitole je to terárium). Môžete tam nájsť kopu zaujímavých vecí alebo informácii.

Na čo sa môžu budúci členovia tešiť?
Toho je veľa. Určite sa dozvedia množstvo pikošiek alebo ich čaká napríklad aj zatriedenie do fakúlt (áno, čítate správne. No tých, čo sa chcú zámerne prepašovať do jednej zo štyroch fakúlt, nepoteším: otázky ohľadom triedenia sú miestami... trochu odveci. ;) Tj. otázky sú štýlom napr. Akú schpnosť by ste chceli ovládať, ale aj napríklad či si vyberiete cestu cez les, pláž, alebo lúku.). Potom budú môcť navštíviť Šikmú uličku, kúzliť...

Dozvieme sa aj nejaké pikošky o jednotlivých postavách?
Jasné, ako som už spomínala, len treba hľadať. Určite sa dozviete niečo viac napríklad o McGonagallovej, Quirellovi (premýšľali ste aj vy, v ktorej fakulte bol? Tu sa to dozviete...), niečo o tete Petúnii a strýkovi Vernonovi...

Koľko má Pottermore v súčasnosti členov?
Uhhh... To je zložitá otázka. Každým dňom pribúdajú. Údajne je registrovaných členov približne 370 000, ale koľkí z nich sú beta-členovia, to netuším. Ale bude ich asi dosť, pretože každá fakulta má okolo 40 000 bodov (Chrabromil stále na treťom mieste.. aká hanba... Momentálne Bystrohlav vedie.) :)

Akým spôsobom sa dajú získavať body pre fakultu?
Body sa dajú získať rozličnými spôsobmi. Za nájdenie nejakej knihy, kartičky z čokoládových žabiek a pod. si vaša fakulta pripočíta jeden bod, ale body sa dajú získať aj za správne namiešanie zložitejšieho elixíru alebo duelom.

V mene Fantasy-sveta ďakujem sSsqueebieEe za bleskový rozhovor. Ak by ste mali nejakú konkrétnu otázku ohľadom Pottermore, skúste napísať do diskusie k článku, možno ešte čo-to prezradí. :)


ČLÁNOK PRIDAL: Bruja
Ďalšie novinky z kategórií WEB

Tagy: harry potter, joanne k. rowlingova


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.239.154.240
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. Elizabeth 1.10.11, 04:07
zatiaľ je to len v angličtine a v pár ďalších jazykoch, myslím, že vo francúzštine, nemčine, španielčine a pod.
ale avizovali, že postupne budú rozširovať ponuku jazykov, takže sa možno dočkáme češtiny, alebo nejakým zázrakom aj slovenčiny :)
1. IP 95.102.82.212 1.10.11, 02:20
na tej stranke je aj daco po slovensky alebo iba po anglicky...:D?
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)