Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
NOVINKA | 10.8.2013 08:29 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Pripravte sa na Příchod noci

Konkrétne zavíta do sveta série Forgotten Realms.

Temný bojovník vyznávajúci kult meča a mágie ďalej putuje zabudnutými ríšami v akčnej a drsnej fantasy z prostredia kultovej RPG hry. Môžete byť fanúšikmi akčnej a dobrodružnej fantasy, môžete byť zapálenými hráčmi RPG hry Forgotten Realms rovnako, ako môžete prisahať na temného elfa Drizzta Do'Urden ako na najlepšieho hrdinu, akého ste kedy mohli spoznať. Pokiaľ patríte do jednej z týchto skupín, už dobre viete, že ak existuje niekto, kto sa môže Drizztovi vyrovnať, je to Erevis Cale. Muž, ktorého sa pokúsili jeho nepriatelia zabiť, a tak si povedal, že zabije on ich. V románe Soumrak sme mohli jeho krvavú misiu, v ktorej siahol až na samotné dno svojich síl, sledovať so zatajeným dychom. Teraz je späť, preniknutý temnotou viac než kedykoľvek predtým. A proti nemu stojí Cestovateľ, smrteľne nebezpečná entita, ktorá sa nezastaví pred ničím. Vyzerá to tak, že sa toho bude musieť chopiť Erevis Cale, bojovník, ktorý uzavrel pakt s bohom zlodejov.


Příchodom noci Paul S. Kemp nadväzuje na prvý diel s bravúrou a rozprávačskou eleganciou, ktorá je vlastná iba tým najlepším fantasy autorom. Všetci čitatelia, ktorí s obľubou fandia vlkovi-samotárovi, čiže mužovi s mečom, ktorý je nútený postaviť sa celému svetu, majú jedinečnú možnosť potvrdiť si, že Erevis Cale právom patrí do ich hrdinského panteónu. Salvatorov Drizzt Do'Urden, Žambochov Koniáš, Sprunkov Caim či Weeksov Kylar Stern – všetko sú to Caleovi pokrvní príbuzní. Preto niet dôvodu váhať: je načase obuť si pevné topánky, k opasku si pripnúť dobre nabrúsený meč, patrične drsne zachmúriť pohľad a vyraziť k horizontu, za ktorým číhajú neuveriteľné dobrodružstvá, temná mágia, sporo odeté krásky v problémoch a nepriatelia, ktorí vyskúšajú silu vašej odvahy. Zabudnuté ríše čakajú...


Oficiálna anotácia:


Cestovatel dál rozpřádá své bezohledné plány s Tkanivovým čepem a lapá do svých nekalých sítí mnoho bytostí. Erevis Cale už není člověk a pomalu se seznamuje se svým novým, temným bytím. Zůstala v něm ještě lidská duše? Ve svých pevných rukou drží víc moci, než se odvažoval doufat - a víc zodpovědnosti, než si kdy představoval. Prozatím bude muset důvěřovat bohu uctívanému zloději, zrozenému z chaosu.


ZDROJ


Knižka vyšla vo vydavateľstve FANTOM Print na 256 stranách v brožovanej väzbe, v preklade Jana Kovářa a s obálkou od Terese Nielsen len pred pár dňami.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: forgotten realms, prichod noci, paul s. kemp, fantom print, soumrak


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.94.202.172
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)