Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 30.6.2014 21:58 | KOMENTÁRE [1]
KNIHA: Kniha mesiaca: Cressida Cowellová - Ako si vycvičiť draka (aktualizované)

Poďte si spolu s nami skrotiť svojho draka!

AKTUALIZÁCIA

Svoje draky ste sa mohli pokúsiť vycvičiť počas necelých 30 dní. Na výber ste mali hneď niekoľko unikátnych kúskov, s ktorými ste sa popasovali naozaj zaujímavo. My vám veľmi pekne ďakujeme za hojnú účasť, chuť cvičiť i súťažiť, a adell_cullen srdečne gratulujeme k veľkej dračej výhre. Dúfame, že ju výhra poteší a že sa ozve, aby náš dračí expres mohol doručiť špeciálnu knižnú zásielku čo najskôr.PÔVODNÁ SPRÁVA - 1.6.2014 02:02

Cressida Cowellová sa narodila 15. apríla 1966 v Londýne. Okrem toho, že má manžela a jedného syna, dve dcéry a pár nezbedných mačiek, ako jediná na svete sa môže pochváliť vzácnymi návodmi Ako si vycvičiť draka a Ako si vycvičiť Vikinga. Táto 45-ročná anglická spisovateľka píše od útleho veku, avšak svoju prvú skutočnú knihu vydala až v roku 1999.

V súčasnosti sa jej meno spája predovšetkým s tvorbou pre deti a mládež, spomedzi ktorej výrazne vytŕča jej dračia séria pod knižným prívlastkom Pamäti Štikúta Strašného Šťukovca Tretieho. Tie so železnou pravidelnosťou vychádzajú od roku 2003. K nám však prileteli o necelé tri roky neskôr a od 21. septembra minulého roku môžete nájsť na pultoch zahraničných kníhkupectiev v poradí jedenástu časť Ako oklamať dračieho hrdinu, ktorá ani zďaleka úsmevné dobrodružstvá malého smaragdovozeleného a takmer bezzubého draka obecného čiže záhradného neuzatvára.

Iba šialenec by povedal, že je to počasie na príjemnú plavbu. Ale, napodiv, jedna loď bola na mori, divo ju pohadzovalo z vlny na vlnu, lačný oceán dorážal na jej boky, chcel ju prevrátiť, zhltnúť duše na jej palube a rozomlieť ich kosti na piesok.
Šialenec, ktorý velil lodi, sa volal Pahlt Grgavý. Pahlt viedol na ostrove Berk pirátsky výcvikový kurz a táto bláznivá plavba bola jednou z jeho lekcií – Šerm na mori (len pre začiatočníkov).
„TAK VY BANDA UFŇUKANÁ!“ zhúkol Pahlt, takmer dvojmetrový chlpatý pojašenec, ktorý mal vlasiská ako povrazy, bradu ako fretka a bicepsy veľké ako vaša hlava.
„ZAPRITE SA CHRBTAMI, PRE THORA! STE AKO ROZMÄKNUTÉ MEDÚZY... ŠTIKÚT, VESLUJEŠ AKO OSEMROČNÝ... DO VODY SA PONÁRA HRUBÝ KONIEC VESLA... NEMÁME ROK NA TO, ABY SME SA TAM DOSTALI...“ atď., atď.
Štikút Strašný Šťukovec Tretí zaťal zuby, lebo cez bok lode sa prevalila veľká vlna, až sa mu zatmelo pred očami.
(Cressida Cowellová – Ako sa stať pirátom)
Podľa slov autorky, ilustrátorky a prekladateľky v jednom Cressidy Cowellovej stále je čo objavovať, a tak je teda otázne, kedy sa dračia téma aspoň ako tak vyčerpá a syn náčelníka Chlpatých chuligánov Viking Štikút nájde konečne svoj vytúžený pokoj...

Samozrejme, nezaháľa ani slovenské vydavateľstvo Slovart. Minulý rok nám prinieslo v poradí 10 časť Ako sa zmocniť dračieho drahokamu a tento plánuje vydať všetky doteraz publikované časti v novom prebale. Ak ste zvedaví na to, ako budú vyzerať staré knihy v o čosi modernejšom šate, stačí sa zapojiť do našej súťaže, ktorá vám každý mesiac ponúka možnosť vyhrať niečo exkluzívne a zaujímavé.

Prvé tri diely (Ako si vycvičiť draka, Ako sa stať pirátom a Učíme sa dračtinu) z dračej série od Cressidy Cowellovej, ktoré zostavil obávaný dračí bojovník Štikút Strašný Šťukovec Tretí a vydalo tu u nás šikovné vydavateľstvo Slovart, môžu byť už koncom tohto mesiaca vaše.

Stačí, ak sa zapojíte do našej súťaže a uhádnete minimálne 7 Fantastických ScreenShotov z 9 a automaticky budete zaradení do žrebovania o túto sympatickú knižnú cenu. Súťažné pravidlá sú úplne jednoduché a nájdete ich na nasledujúcom odkaze (len smelo kliknite!).Elektorčervy (farba priezračná, faktor strachu a bojovnosti je takmer neškodný v prípade, že budete tohto draka držať za chvost)
Tento piadidrak nie je agresívny, ale keď sa ho dotknete, dostanete naozaj strašný (ale nie smrteľný) elektrický úder. Ako ich blízkych príbuzných svetielkavcov, možno ich využiť ako zdroj svetla, ak nie je naporúdzi oheň alebo sviečka.

Ňuchače (farba bledoakvamarínová, faktor strachu a bojovnosti je zanedbateľný)
Ňuchače majú velikánske, nesmierne citlivé chĺpkové nosy. Počas storočí si zvykli na pach Vražedníkov, ktorí ich využívajú na stopovanie ako psy. Ňuchače sú veľmi vľúdne, a keď sa stretnú, skrčia nos. Sú veľmi dobrí priatelia a domáce zvieratká. (Cressida Cowellová – Hrdinov sprievodca smrtiacimi drakmi)
Chcete súťažiť a nechce sa vám registrovať na našom fóre?

Potom nám správne odpovede podľa pokynov, ktoré nájdete na vyššie uvedenom odkaze, posielajte na e-mail sutaz@fantasy-svet.net s predmetom správy UFS + číslo prebiehajúceho kola (napr. UFS 15) vždy do nami určeného dátumu.

Súťažiť o tri knihy od Cressidy Cowellovej budete môcť od 1. júna (všetko najlepšie k MDD) do 30. júna do 20:00, pretože už tesne pred polnocou sa dozviete, kto z vás prvé dobrodružstvá Štikúta a jeho bezzubého draka vyhral.P.S.: Určite vám neuniklo, že mesiac jún bude dračí, a to nielen na hlavnej stránke alebo fóre. Pozorne sledujte naše správy a aktualizácie, máme pre vás pripravené ešte jedno fantastické dračie prekvapenie!ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, slovart, cressida cowell, ako si vycvicit draka, ako sa stat piratom, ucime sa dractinu, pre deti a mladez, fantasy


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.213.63.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
1. adell_cullen 1.7.14, 09:04
Jéj tak som to vyhrala! To je úžasné, teším sa a veľmi pekne ďakujem ;)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)