Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 26.8.2014 20:09 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca: Šialený profesor a Cvrček v krabičce (aktualizované)

Dva tituly a dve aktivity, ste zvedaví?

AKTUALIZÁCIA

Je dosúťažné. Aktivity na Facebooku boli hravé a ľahké a Kniha mesiaca v dvojitom balení už pozná svojich majiteľov. Stali sa nimi dve veľmi sympatické slečny, Dana Mačudová (Šialený profesor) a Janka Javorka (Cvrček v krabičce). My im srdečne gratulujeme a vy nezúfajte, Kniha mesiaca sa na vás teší už čoskoro a opäť v réžii vydavateľstva Fragment, ktoré si pre vás pripravilo niekoľko zaujímavých prekvapení.PÔVODNÁ SPRÁVA - 1.8.2014 08:43

Šialeného profesora vydalo vydavateľstvo Fragment ešte v tomto roku. Autorom je zatiaľ nie veľmi známy (aspoň u nás) americký spisovateľ Charles Gilman, ktorý sa rád ukrýva pod pseudonymom Jason Rekulak. Napriek tejto jeho zvláštnej záľube predsa len niečím zaujal. Vytvoril unikátny knižný svet plný absurdít, nečakaných zvratov či mravov, mrazivého napätia, jednoducho svet hodný pána Lovecrafta! Nakoniec, pod strohým názvom Horror School sa ukrýva zatiaľ 4-dielna knižná séria, ktorá všetkým, aj svojím obalom, vzdáva hold celoživotnému dielu hororového velikána z konca 19. a zo začiatku 20. storočia H. P. Lovecrafta!

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Na Lovecraftovej základnej škole sa dejú čudné veci. Zo skriniek v šatni vyskakujú krysy. Žiaci sa záhadne strácajú. Školská knižnica je bludiskom tajných chodieb. A učiteľ biológie sa správa veľmi, veľmi čudne.

Róbert Arthur tušil, že absolvovať siedmu triedu nebude jednoduché, ale toto je už skutočne veľa! S novými, nie obyčajnými kamarátmi zisťuje, že sa toho v škole deje viac, než je na prvý pohľad zjavné. Dokáže tie tajomstvá odhaliť skôr, ako bude neskoro?


Surrealistická kniha Cvrček v krabičce z vydavateľstva Hydra síce uzrela svetlo sveta koncom minulého roku, ale aj napriek tomu je stále v kurze. Súbor dvoch krátkych noviel od Petry Slovákovej, mladej a nadanej i mrazivo originálnej českej autorky, predstavuje práve tú zaujímavú a na jeden nádych čitateľnú knihu, ktorá vám svojou naturálnosťou nedovolí po nociach spávať a vo dne snívať.

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Rad nešťastných náhod, ktorý sa začal smrťou kráľovnej karnevalového sprievodu a vyvrcholil nevydarenou drogovou raziou, zmenil dva navzájom prepojené osudy. A aj keď sa prosba nájsť mýtické vajce bratom Jerrymu a Ichabotovi javí ako ťažko splniteľnou, nie však nemožnou, obráti ich naveľa pokojné životy hore nohami a prinesie viac otázok ako odpovedí.

Ak však chcú uspieť a nájsť v bezútešnej realite aspoň jedno odpustenie, musia siahnuť až na dno svojich síl a prekročiť tieň vlastnej minulosti. Smrť je len začiatkom...


Pokiaľ vás oba vyššie uvedené tituly zaujali a radi by ste ich hrdo vystavili vo svojej knižnici, zbystrite teraz pozornosť. Stačí, ak budete v správnom čase na správnom mieste a snáď sa vám knihy z augustovej aktivity Kniha mesiaca pošťastí vyhrať.

Prvé kolo, v ktorom si môžete zmerať svoje sily s čoraz viac populárnym Facebookom, štartuje už tento víkend. To, ako teda vyhrať jednu z týchto krásnych kníh mesiaca august, sa dozviete na našej Facebookovej stránke už 2. augusta!

Knihy do našej súťažnej aktivity venovali vydavateľstvá Fragment a Hydra. Ďakujeme! :)ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, fantasy, petra slovakova, cvrcek v krabicce, sialeny profesor, charles gilman, horor, new weird


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.213.63.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)