Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.10.2014 19:46 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca: Charles Gilman a jeho Hororová škola (aktualizované)

Podivné sestry ešte nepoznáte. Dovoľte nám ich teda predstaviť.

AKTUALIZÁCIA

Väčšina z vás sa s chuťou zahryzla do Hier o tróny, Sherlocka Holmesa, Hobbita či Cesty nožov. Pokiaľ máte čas, dokážete prečítať v jednom mesiaci aj tri zaujímavé knihy. Najradšej siahate po fantasy, sci-fi, YA, ale nájdu sa aj odvážlivci, ktorí sa neboja ani literatúry faktu, slashu či romantiky. Prvú priečku si spomedzi všetkých vydavateľstiev vybojovalo vydavateľstvo Slovart, no na päty mu oduševnene stúpalo vydavateľstvo Fragment, Fantom Print či tie iné vydavateľstvá vo všeobecnosti.

A Charlesa Gilmana si môže na poličke vystaviť slečna Dany Vajdová, ktorej srdečne gratulujeme a dúfame, že ju výhra poteší. Na vás sa tešíme už zajtra, pretože Bohovia Olympu potrebujú práve vašu pomoc!PÔVODNÁ SPRÁVA - 3.9.2014 20:48

Charles Gilman má rád nielen strašidelné príbehy, predovšetkým tie od Alfreda Hitchcocka, ale aj komiksy. Keď chodil do štvrtej triedy, jeden sa pokúsil vyhotoviť. Nevieme, ako to vtedy skončilo, čo však vieme s istotou je to, že láska k písaniu v ňom zahorela už v útlom veku. A keďže tento zatiaľ trošku neznámy autor má obrovskú predstavivosť, ktorú zužitkoval hlavne počas svojich školských čias, netrvalo dlho a jeho dar vyťažiť zo strašidelnej tematiky to najlepšie, čo sa v nej ukrýva, a to dosť netradičným spôsobom, padol na úrodnú pôdu.

V septembri v roku 2012 vyšla Charlesovi Gilmanovi prvá časť zo zatiaľ štvordielnej knižnej série s názvom Hororová škola (v org. Lovecraft Middle School), Strašidelný profesor, ktorú vydavateľstvo Fragment ponúklo, a to poriadne strašidelne, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, zanietenému čitateľovi dobrých kníh o necelé dva roky neskôr. A ešte v ten istý rok, dedukujete správne, ide o rok 2014, vám Fragment s radosťou ponúka aj druhú časť. Podivné sestry sú síce podivné, a to svojím zvláštnym spôsobom, avšak to, čo priniesol Šialený profesor, nie je nič s porovnaním s tým, čo prinesú tieto dve šarmantné dámy.

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

Róbert Arthur sa spolu so svojimi kamarátmi vydáva na nebezpečnú výpravu po stopách dvoch spolužiačok, dvojičiek Priceových. Obe nakrátko zmizli, a keď opäť sa objavili, bolo jasné, že sú v moci zlých síl.

Vyvrcholením napínavých udalostí je oslava sviatku Halloween, kedy sa trojica kamarátov odvážne stretne so zlými silami a odhalí nové, prekvapujúce zistenie.
Akou cestou sa budú uberať ďalšie osudy žiakov školy, z ktorých väčšina nič netuší o hroziacom nebezpečenstve?
Hororová škola pán Lovecrafta v podaní Charlesa Gilana v sebe síce obsahuje unikátne odkazy na unikátne diela tohto popredného spisovateľa strašidelných príbehov 20. storočia, avšak prsty vo vytvorení celej série má vyššie spomínaný pán Hitchcock. Podľa slov autora práve jeho knihy Ghostly Gallery a Alfred Hitchcocks’s Haunted Houseful predstavovali akýsi spúšťač, ktorý najprv vytvoril hlavného hrdinu, Róberta Arthura, v ňom sa totiž odráža ťaživá mrazivá atmosféra oboch spomenutých kníh, a neskôr vdýchol život celému knižnému projektu. Napriek tomu, že je táto séria určená pre deti od 11 rokov, zamilujete si ju, a to do slova i písmena, i vy. A bude za to môcť vaša láska k strašidelným príbehom. Veď báť sa dá v akomkoľvek veku s akýmkoľvek typom textu, pokiaľ je dobre napísaný. A to Hororová škola pána Lovecrafta skutočne je!Neveríte? Tak sa presvedčte. Bezbolestne!

Vydavateľstvo Fragment nám i v tento krásny a ešte naveľa letný mesiac venovalo do súťaže s názvom Kniha mesiaca nielen Šialeného profesora, ale aj jeho horúcu novinku, Podivné sestry. Ak chcete obe knihy vyhrať (chcieť by ste mali, veď nás už poznáte), stačí do konca mesiaca, t.j. do 30. septembra 2014, vyplniť našu Malú anketu s Fantasy svetom a automaticky budete zaradení do žrebovania o tieto dva úžasné knižné tituly.

Zapojenie sa do Malej ankety s Fantasy svetom nie je podmienené registráciou na stránkach Fantasy sveta a do ankety sa môžete zapojiť od tohto dňa, až do konca mesiaca. Už teraz sa na vaše odpovede tešíme!

Odkaz (stačí kliknúť a vyplniť): Malá anketa s Fantasy svetom


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: fragment, kniha mesiaca, sialeny profesor, podivne sestry, horor, fantasy, deti a mladez


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)