Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.1.2015 15:43 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca: Rick Riordan a Bohovia Olympu: Znamenie Atény (aktualizované)

Boj za záchranu ľudstva všetkých spojí. Znamenie Atény od Ricka Riordana im ukáže cestu!

AKTUALIZÁCIA

Minulý rok ste s Knihou mesiaca zvádzali pomerne ťažký, ale za to celkom úspešný boj. Posledné tri mesiace boli venované americkému spisovateľovi pútavých kníh pre deti a mládež, Rickovi Riordanovi. Najnovšiu časť, ktorú do súťaže venovalo slovenské vydavateľstvo Fragment, Bohov Olympu, čiže Znamenie Atény, si bude môcť do svojej knižnej poličky vystaviť naša Jin.

My jej týmto gratulujeme. Vám ďakujeme za úžasnú účasť a keďže nový rok by sa mal začať niečím vysoko zaujímavým, už dnes sa budete môcť tešiť z novej aktivity i knihy mesiaca január!!!PÔVODNÁ SPRÁVA - 1.12.2014 21:34

Rick Riordan sa narodil v roku 1964 a takmer 15 rokov pôsobil ako učiteľ angličtiny a histórie na verejných či súkromných školách v Kalifornii a v texaskom San Antoniu. Napriek tomu, že patrí v súčasnosti medzi popredných amerických spisovateľov literatúry pre deti a mládež, má celkom blízko aj k slovenskému vydavateľstvu Fragmet, ktoré v roku 2009 uviedlo na pulty kníhkupectiev prvú časť z jeho rozsiahlej fantastickej série o mladom, problémy priťahujúcom a trošku roztržitom polobohovi.

Rick Riordan povolanie učiteľa zavesil kedysi dávno na klinec a vymenil ho za atraktívnejšiu prácu. Rick Riordan sa aktívne venuje písaniu kníh, za ktoré dostal rad ocenení a niekoľko prestížnych cien. Okrem toho, že má stále slabosť či už pre angličtinu alebo históriu, rovnako rád si zaspomína na doby dávne a minulé, ktoré sa začali písať niekedy okolo 9. storočia pred n. l. u slepého básnika Homéra. Nakoniec, jeho nadšenie pre rozsiahly literárny útvar, výlučne veršovaný, v ktorom sa hovorí o významných udalostiach a hrdinoch niektorého národa, známy aj pod prívlastkom epos, je viditeľný aj v najnovšom dobrodružstve o troch na prvý pohľad celkom obyčajných stredoškolákoch.

Anotácia vydavateľstva:

Chystá sa veľké stretnutie gréckych a rímskych polobohov. Posádka z Tábora polokrvných vyráža na vojnovom korábe Argo II do Tábora Jupiter. Jej plány však naruší Proroctvo siedmich, ktoré sa začína napĺňať. Skupina hrdinov sa preto musí vydať do rodiska antických bohov cez nebezpečné Mare Nostrum. Podarí sa jej nájsť tajomné znamenie bohyne Atény, ktoré jej v boji proti zlým silám pomôže? Gaia, sila mocnejšia než všetci bohovia, sa ďalej prebúdza a ohrozuje budúcnosť civilizácie. Čas sa kráti a posádka Arga II sa musí vydať do boja za záchranu ľudstva...Ukážku z knihy v pôvodnom znení si môžete vychutnať aj na oficiálne stránke autora knižnej série. Stačí kliknúť a čítať!

Vydavateľstvo Fragment píše:

Úspešná séria Bohovia Olympu z pera Ricka Riordana ponúka ďalšie strhujúce pokračovanie príbehov Percyho Jacksona a jeho priateľov. Za záchranu ľudstva, ktoré je v ohrození, bojujú všetci spolu. Už nezáleží na tom, či pochádzajú z Tábora polokrvných, alebo z Tábora Jupiter.

Výnimočnosťou celej série je úžasné prepletenie postáv gréckej i rímskej mytológie, ktoré čitateľa nielen pohltí, ale zároveň zábavnou formou poučí. Fanúšikovia žánru fantasy sa majú na čo tešiť. Ďalšie dielo Ricka Riordana, ktoré zaručene nesklame!

Určite ste aj vy prepadli (aspoň tak na jedno kyklopovo oko) čarovnému svetu Ricka Riordana a jeho odvážnym, nebojácnym a takým trošku iným Polobohom. Ak máte chuť na pravé grécke dobrodružstvo, hoci sa začne odohrávať v nie dvakrát voňavom školskom autobuse, stačí, ak si do 31. decembra čo-to naštudujete o gréckej mytológii, poradiť sa (samozrejme) môžete aj s pánom Gúgl, a svoje vedomosti si otestujete v našom Veľkom božskom kvíze s Fantasy svetom, ktorý vás bude mátať a strašiť až do Vianoc. Automaticky totiž budete zaradení do žrebovania o tretiu časť z knižnej série Bohovia Olympu Znamenie Atény od vydavateľstva Fragment. A čím viac správnych odpovedí budete mať, tým je vaša šanca na výhru vyššia!

Zapojenie sa do Veľkého božského kvízu Fantasy svetom nie je podmienené registráciou na stránkach Fantasy sveta a do kvízu sa môžete zapojiť od tohto dňa, až do konca mesiaca. Už teraz sa na vaše odpovede tešíme!

Odkaz (stačí kliknúť a vyplniť): Veľký božský kvíz s Fantasy svetom - december


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: rick riordan, percy jackson, bohovia olmypu, fragment, fantasy, kniha mesiaca, znamenie ateny


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.213.63.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)