Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.2.2015 00:53 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca: Legendy Zlatého mesta od Juraja Červenáka (aktualizované)

Prvá detská kniha od Juraja Červenáka nie je určená iba pre deti. Aj keď sa tak tvári!

AKTUALIZÁCIA

Najnovšiu knihu od Juraja Červenáka Legendy Zlatého mesta si domov odnesie Jenny. My jej týmto gratulujeme a tešíme sa na ďalšie kolo, ktoré na stránky Fantasy sveta zavíta už čoskoro!PÔVODNÁ SPRÁVA - 2.1.2015 17:44

Populárneho spisovateľa súčasnej fantastiky, a to nielen tej slovenskej, vám určite netreba predstavovať. Juraj Červenák väčšinu svojho života prežil v Banskej Štiavnici, zmaturoval na gymnáziu a na vysokú školu, ako sám rád hovorí, ho nevzali. Jeho dobrodružný život, ktorý ho zavial naozaj hocikam, bol naozaj plný rôznych fantastických zážitkov, čo sa zrejme tak trošku odzrkadlilo aj v jeho tvorbe.

Juraja Červenáka skoro každý fanúšik slovenskej či českej fantasy pozná predovšetkým ako otca Černokňažníka Rogana. Napriek tomu, že sa jeho rukopis vyznačuje príjemnou zmeskou akčnej, dravej, násilnej i príjemne farbistvej fantastiky, v poslednej dobe sa venuje i písaniu historických detektívnych románov či detských kníh.

Ale áno, oči vás neklamú. Juraj Červenák vydal v decembri detskú knihu, ktorú môžete nájsť iba v Banskej Štiavnici, pretože je súčasťou netradičnej Živej učebnice, ktorá aj tie najmenej pravdepodobné príbehy preberá k životu!

Legendy Zlatého mesta (anotácia)

Kniha Legendy Zlatého Mesta vznikla v rámci vzdelávacieho projektu Banská Štiavnica – Živá učebnica príbehového vzdelávania. Fantasy príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice sú určené špeciálne pre detského čitateľa a sú v nich zakomponované učebné osnovy pre žiakov 6. ročníka. Na motívy príbehov vzniknú 3 pobytové programy pre deti s prvkami LARP hier.

Juraj Malíček o knihe napísal:

V knihe Legendy Zlatého mesta sa veľmi elegantne snúbia informácie z rôznych oblastí poznania (od napríklad fyziky až ku geografii), vrátane lokálnych špecifík (miestopis, argot, história, osobnosti) s pútavosťou a dobrodružstvom vlastným žánrovej literatúre. V rámci autorskej licencie, v ktorej sa komponuje príbeh ako suma faktov a fikcie sa Červenákovi podarilo celkom prirodzene text významovo zaťažiť až do tej miery, že vôbec nie je jasné, kedy čitateľa zabáva a kedy vzdeláva, čo je vzhľadom na potenciálne didaktický účel knihy vôbec to najzásadnejšie.Ak ste sa do knihy platonicky zaľúbili a máte chuť si trošku prevetrať vaše šedé bunky, venujte nám chvíľku svojej pozornosti. Knihu Legendy Zlatého mesta môžete vyhrať. Vyhrať ľahko, rýchlo, jednoducho a hlavne hravo. Stačí, ak do 31. januára zodpoviete niekoľko naozaj elementárnych otázok a budete automaticky zaradení do žrebovania. Meno výhercu by malo byť známe už 1. februára 2015, a ak ste si nie istí tým, či túto úlohu zvládnete na 110%, prezradíme vám malé tajomstvo. Odpovede nájdete aj u nás, na našom webe. Stačí len pozorne čítať a kliklať na odkazy!

Odkaz na kvíz: Kniha mesiaca s Fantasy svetom - január 2015 (stačí kliknúť a vyplniť)ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: juraj cervenak, kniha mesiaca, fantasy, kniha pre deti, legendy zlateho mesta, daphne - ziva ucebnica


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.220.62.183
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)