Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.3.2015 11:55 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca: Útok titánů (Šingeki Kjodžin) (aktualizované)

Útok titánů je skutočne neprehliadnuteľná a veľmi originálna sága.

AKTUALIZÁCIA

Svet Titnaov si bude môcť (aspoň tak knižne) vychutnať Gufinka, ktorej srdečne gratulujeme. Veríme, že ju výhra poteší a vám, milí naši súťažiaci, ďakujeme za vašu účasť. Opäť bola fenomenálna. A ak vás trošku mrzí, že sa vám tento rok lepí smola na päty a ešte ste u nás nevyhrali, nezúfajte. Je tu marec!!! A marec, ako to u nás býva zvykom, prináša so sebou niekoľko zaujímavých prekvapení :).PÔVODNÁ SPRÁVA - 6.2.2015 19:22

Manga („japanese comics“ čiže „japonský komiks“) je všeobecne ustálený odborný termín označujúci odvetvie špecifického komiksového umenia na území Japonska, známeho aj ako „ukijo-e“, ktoré sa začalo výrazne formovať v období po druhej svetovej vojne.

Vznik mangy sa síce datuje od 17. storočia, kedy práve intenzívny prienik nielen európskeho, ale aj západného umenia do kultúrneho povedomia východných krajín, priniesol hlavne do Japonska prvé komiksové magazíny, ponúkajúce novej vlne japonských umelcov širokú paletu neopracovaného materiálu. Ustálenú formu, a to vrátane výtvarnej techniky, obsahu či spôsobu čítania, však manga získala až v roku 1947. Pripisuje sa poprednému japonskému umelcovi Osamovi Tezukovi, ktorý aj po svojej smrti dokáže stále inšpirovať rady komiksových tvorcov i mimo územia Japonska.

Manga sa stala podobne ako zvyšné známe typy komiksov neoddeliteľnou súčasťou súčasnej populárnej kultúry. Napriek tomu, že v Japonsku predstavuje prirodzenú súčasť kultúrneho dedičstva, zvyšok sveta v nej vidí novú a predovšetkým lákavú formu komiksu, ktorá v súčasnosti ovplyvňuje nielen tvorbu popredných svetových komiksových vydavateľstiev, ale aj veľkých filmových spoločností.

Na náš trh prinieslo mangu české vydavateľstvo Crew. Výber titulov, ktoré ponúka, je rôznorodý, a to aj zo žánrového hľadiska. Napriek tomu, že vydavateľstvo Crew donedávna viac-menej doháňalo staré resty (Gantz, Naruto, Bleach či Death Note), v septembri minulého roka siahlo aj po spaľujúcej novinke od Hajimu Isayamu „Útok titánů“.Útok titánů začal vychádzať v septembri roku 2009 a takmer okamžite sa stal celosvetovým hitom. Dodnes sa ho predalo cez 36 miliónov kusov. Existujú štyri počítačové hry (a chystajú sa ďalšie), vydalo sa niekoľko románov, vznikol aj jeden animovaný seriál a na rok 2015 sa pripravuje hraný celovečerný film. Ak vám zatiaľ tento zaujímavý komiksový kúsok unikal, máte jedinečnú príležitosť vyhrať ho. Kniha mesiaca február sa bude niesť v ťaživej japonskej atmosfére, ktorá vám však ponúka jedinečný zážitok v typickom manga šate.


Vydavateľstvo Crew o Útok titánů:

Príbeh je zasadený do temnej budúcnosti, kedy bol druh Homo sapiens takmer vyhladený podivnými obrími bytosťami, ktoré majú ľudstvo ako základnú položku svojho jedálnička. Jedinou ochranou proti týmto zombiám podobným titanom sú vysoké steny, chrániace niekoľko málo ostávajúcich miest. Lenže ani za tými stenami nie sú ľudia v bezpečí. Niekedy sa objaví protivník taký obrovský, že proti nemu ani tie najsilnejšie steny nemajú šancu.

A práve pri takom masakri príde hlavný hrdina Eren Yeager o matku. Aby sa pomstil, vstúpi do špeciálnej jednotky, ktorá má za cieľ zničenie titanov. I za cenu tých najväčších obetí.

Útok titánů je skutočne neprehliadnuteľná a veľmi originálna sága. Ako svojím apokalyptickým nádychom, pôsobivosťou a príbehom, v ktorom si nik nemôže byť istý životom, tak nátlakovou kresbou, ktorá má bližšie k nezávislému komiksu než k obvyklej mainstreamovej mange. Vďaka tomu môže zaujať nielen fanúšikov mangy, ale aj čitateľov, ktorí japonské komiksy obyčajne nečítajú.
A ako Knihu mesiaca môžete vyhrať?

Úplne jednoducho. Stačí, ak sa zapojíte do dvoch špeciálnych kôl, správne (alebo takmer správne) odpoviete na niekoľko otázok a automaticky budete zaradení do žrebovania o Knihu mesiaca február.

Prvé kolo štartuje už dnes a okrem možnosti vyhrať Knihu mesiaca v ňom budete môcť zabojovať aj o niekoľko zaujímavých knižných cien, ktoré do súťaže venovali naši partneri.

Veľká polročná súťaž s Fantasy svetom (klik!)

Druhé kolo začne 20. februára a prinesie so sebou jednu malú a milú aktivitku.

Súťažný kvíz nájdete priamo TU!

Ceny do súťaží poskytli: vydavateľstvo Crew, vydavateľstvo Albatros, vydavateľstvo Motto a Audioteka.cz.

(ilustračné obrázky © Crew)

Zapojenie sa do súťaže Kniha mesiaca nie je podmienené registráciou na stránkach Fantasy sveta a do súťaže sa môžete zapojiť od tohto dňa, až do 28. februára. Už teraz sa na vaše odpovede tešíme!ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: utok titanu, crew, manga, kniha mesiaca


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.213.63.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)