Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac apríl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
37%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
18%
áno
16%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
17%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 438 užívateľov.
hits
NOVINKA | 7.3.2015 14:36 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Nesmelý zabijak

Séria P.A.S.C.A. sa otvára prvou časťou.

Spisovateľa Eoina Colfera poznajú fanúšikovia Artemisa Fowla, ale aj Stopárovho sprievodcu galaxiou. Tento írsky autor sa od r. 1998 venuje písaniu detskej fantasy, science fiction a dobrodružných románov a na konte ich má skutočne úctyhodné množstvo. Predtým, než sa stal profesionálnym spisovateľom, pracoval ako učiteľ. Láska k písaniu v ňom rástla vďaka vikingským príbehom. Precestoval Saudskú Arábiu, Tunisko a Taliansko, kde pracoval spoločne so svojou manželkou. Tvrdí: "Budem písať, pokiaľ ľudia neprestanú čítať alebo pokiaľ mi nedôjdu nápady. Dúfam, že v blízkej budúcnosti sa ani jedno z toho nestane."

Sériu P.A.S.C.A. otvára knihou Nesmelý zabijak. Pre fanúšikov Artemisa Fowla je to podľa Publishers Weekly ako "totálny výbuch", podľa ALA Booklist ide o "fascinujúci, silný thriller". Ďalej sa recenzenti na margo tejto knihy vyjadrili: "Jedným z najpodmanivejších aspektov Colferových kníh sú brilantne vtipné a imaginatívne zápletky, ktoré vymýšľa. Táto kniha nie je výnimkou. Postavy sú živo vykreslené a zábavné... Colfer taktiež vnáša do prostredia niekoľko prvkov steampunku. Fanúšikovia jeho ostatných kníh budú túto sériu milovať a netrpezlivo očakávať pokračovania." (VOYA) "Tento sci-fi thriller poskytuje čitateľom jazdu moderným aj viktoriánskym Londýnom, počas ktorej ostanú bez dychu, sledujúc, ako sa dvojica tínedžerov snaží prežiť a byť o krok napred pred svojím prenasledovateľom... Zložitá zápletka, skvelé rozprávanie a neohrozené charaktery, ktoré musia prežiť vďaka svojmu rozumu, vám nedovolia knihu odložiť." (School Library Journal)
Oficiálna anotácia:

Nová, napínavá a dobrodružná séria P.A.S.C.A. od autora úspešnej série o Artemisovi Fowlovi, vás prevedie viktoriánskym Anglickom i súčasným Londýnom.

Londýn, štvrť Bloomsbury v roku 1898. Na Rileyho, učňa u vychýreného nájomného zabijaka Garricka, čaká jeho prvá vražda. Obeť sa však náhle preberie a s Rileym sa ocitnú v súčasnosti. O sto rokov neskôr má sedemnásťročná špeciálna agentka Chevie Savanová jedinú úlohu: strážiť zvláštnu kapsulu v suteréne. Za trest. Niekoľko mesiacov je to najnudnejší džob pod slnkom, až kým zrazu nevypadne elektrický prúd v polovici Londýna. Mestom otriasa zemetrasenie, ktorého epicentrum sa nachádza v Chevienej pivnici. Niekto aktivoval časostroj (tú zvláštnu kapsulu) a z jeho útrob vylieza nič netušiaci Riley, ktorý prosí o pomoc. Garrick musí zistiť ako časostroj funguje a aké tajomstvo a moc skrývajú ostatné dimenzie. A keď sa ho zmocní, konečne sa stane všemocným a jediným pánom času i priestoru na Zemi!Kniha Nesmelý zabijak vyšla vo vydavateľstve Slovart v preklade Dominiky Weinstock na 312 stranách v pevnej väzbe.


UKÁŽKA

P.S.: Aj o tento úžasný knižný titul súťažíte v našich súťažiach, ktoré prebiehajú hlavne na našom Fóre ;)


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: eoin colfer, p.a.s.c.a., nesmely zabijak, slovart


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.95.63.218
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)