Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 490 užívateľov.
hits
NOVINKA | 8.7.2015 09:26 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kto je Alexander?

Upíri a ľudia ako milenci i nepriatelia na život a na smrť v legendárnom urban fantasy cykle Modrá krev...

Séria Modrá krev zaujala českých či slovenských čitateľov omnoho skôr, než nastal Súmrak. Na pozadí našej súčasnosti a dávnej minulosti vykreslila Daniela Mičanová farbisté osudy svojich hrdinov a hrdiniek, smrteľných i nemŕtvych.

Viola sa bojí smrti a mŕtvych, stretnutie s elegantným vampírom Alexandrom jej však ukáže isté výhody posmrtnej existencie. Do hry vstupuje Lucius, dávny Alexandrov druh a milenec, a s ním sa vracia minulosť, temná a krvavá ako spln pred vraždou.

Kde sú bytosti živiace sa ľudskou krvou, tam sa obvykle rýchlo objavia ich protivníci - do roly lovcu monštier sa tentoraz s veľkým nadšením, ale s pramalou erudíciou vtelil Rakúšan Helmut, ktorého pokus založiť Bratstvo pre potláčanie všetkých foriem vampirizmu narazil na mimoriadnu rafinovanosť nemŕtvych.

Láska z dávnych vekov i súčasnosti, smútok i rozkoš kolujúce v krvnom obehu, slnko Stredomoria i juhomoravských rovín - to sú príchute epického rozprávania o upíroch a ľuďoch, ktoré strhlo čitateľov už pred viac ako desaťročím a iste vás strhne i teraz. A príbeh sa nekončí, už čoskoro sa s jeho hrdinami stretneme v ďalších pokračovaniach série Modrá krev...


(ilustračný obrázok)


Oficiálna anotácia:

Účastníci vědecké konference zasvěcené vampyrismu by patrně nečekali, že se na jejich setkání vetře podezřelý mladý muž pozoruhodných společenských i stravovacích návyků. Zatoužil totiž převyprávět příběh, který se začal psát roku 1623 v moravském Mikulově.

Záhadný pan Alexander Ambrose sice nalezne pár spřízněných duší, zároveň však odhalí nepříjemnou skutečnost. Některé vzpomínky zůstávají živé. Přesněji řečeno, zůstávají nebezpečně nemrtvé. A pověrečné obranné prostředky na ně neplatí.

Morava na pokraji třicetileté války, snová Florencie, rozmařilý Řím, katakomby při via Appia či temná zákoutí helénistických chrámů se stanou místem překvapivých setkání, věčných útěků, návratů i palčivých vzplanutí. Cesty všech zúčastněných hrdinů se však osudově protnou teprve v současném Brně.

Alexander, první díl upírské série Daniely Mičanové, pamatuje časy, kdy upír nemusel vypadat jako úhledný americký středoškolák. Mohl se docela dobře podobat lehce rozervanému baroknímu kavalírovi. Autorka své prvorozené literární dítko znovu pročetla, zrevidovala a propůjčila mu svižnější kabátec. Překvapivě přitom shledala, že ho má stejně ráda jako před patnácti lety.Info o knihe:

Autor: Daniela Mičanová
Originálny názov: Alexander
Formát: ePub, mobi, pdf
Počet strán: 360
Nakladateľ: FANTOM Print
Dátum vydania: 6. júl


O autorke:

Rodáčka z juhomoravských Hustopečí vystriedala niekoľko zamestnaní, dlhé roky sa živila prekladaním z angličtiny.

Preslávila sa upírskou sériou Modrá krev, ktorú dosiaľ tvoria romány Alexander (2002), Lucius (2001), Orlando (2002) a Jakubovy housle (2011). Okrem nich vydala aj milostnú novelu Mlčení v růžovém (2004) a staroegyptskú detektívku Ve službách třináctého prince (2013). Viac informácií o autorke a jej živote a diele nájdete na adresách www.micanova.net a danielamicanova.blog.cz.


ZDROJ: tlačová správa nakladateľstva FANTOM Print


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: modra krev, daniela micanova, alexander, fantom print


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.229.131.116
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)