Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 2.9.2015 19:36 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca august: 451 stupňů Fahrenheita od Raya Bradburyho (aktualizované)

O letnú augustovú Knihu mesiaca vydavateľstva Plus (Albatros) a Raymonda Douglasa Bradburyho môžete súťažiť až do 31. augusta 2015 do polnoci.

AKTUALIZÁCIA

Oheň bude musieť hasiť Patrícia, ktorej touto cestou srdečne gratulujeme! Odnáša si od nás geniálny román v geniálnej reedícii od geniálneho vydavateľstva. V ostražitosti, samozrejme, nepoľavte. Najnovšia kniha mesiaca, ktorá sa vám predstaví už zajtra večer, bude nielen exkluzívna, ale prinesie vám ešte jedno malé prekvapenie, a to priamo na tom najfanatickejšom festivale našich čias, na IstroCone 2015!PÔVODNÁ SPRÁVA - 2.8.2015 16:51

Raymond Douglas Bradbury počas svojho plodného spisovateľského života napísal okolo 27 románov, a to aj s prímesou hororu, vedeckej ale aj obyčajnej fantastiky, s prvkami zaujímavej dystópie i tzv. mystery fiction, a cez 600 krátkych poviedok. Predaj zatiaľ dosiahol číslo do 8 000 000 000 predaných kópií a väčšina jeho tvorby sa dočkala prekladu až v 36 jazykoch.

Raymond Douglas Bradbury síce patrí medzi popredných autorov vedeckej (aj americkej) fantastiky 20. storočia, avšak väčšina z jeho diel príjemne šokujúcim spôsobom osloví čitateľov i dnes, pretože dýcha nadčasovou kvalitou a zaujímavou ideológiou.

Dystopických 451 stupňů Fahrenheita uzrelo svetlo knižného sveta v roku 1953. A 22. júna nás hasič Guy Montag v sympatickej knižnej úprave českého nakladateľstva Plus (Albatros) prišiel pozrieť opäť.

Oficiálna anotácia vydavateľstva:

451 stupňů Fahrenheita je teplota, při níž papír hoří. V Bradburyho temné vizi budoucnosti nejsou hasiči vybaveni vodními stříkačkami, ale plamenomety, které ničí poslední svědectví svobodného myšlení – knihy. Až do dne, kdy si hasič Guy Montag začne klást znepokojivé otázky…

Román vychází v nově revidovaném překladu s úvodním slovem Raye Bradburyho. Kniha je doplněna původním doslovem Josefa Škvoreckého k prvnímu českému vydání a esejem Františka Novotného k současnému aktualizovanému vydání.
Raymond Douglas Bradbury o svojej knihe povedal:

„Základní myšlenka k napsání této knihy je ukryta hluboko v mém dětství, kdy začala má fascinace knihovnami. V sedmi letech jsem si nedovedl představit nic krásnějšího a více vzrušujícího než každý pondělní večer vyrazit s bratrem Skipem do knihovny a tam si půjčit osm či deset knih. Knihovnice mi říkala, že tolik knih určitě nepřečtu, ale já jí vždy odporoval: Ale ano, vsaďte se. Za dva tři dny jsem tu zas a půjčím si dalších deset! A pak, mnohem později, se má fascinace spojila s myšlenkou, že by se knihovny měly chránit. Když mi bylo třicet, napsal jsem povídku s názvem ,Chodec‘. Odehrávala se v budoucnosti a vyprávěla o muži, který byl zatčen za to, že si vyrazil pěšky na procházku. Ta povídka vyšla tiskem, líbila se, a tak jsem se k ní později vrátil a poslal jsem ve svém psacím stroji chodce na noční procházku znovu. Při tom se chodec setkal s dívkou jménem Clarissa McClellanová, a ta se s ním pustila do hovoru. Základ románu 451 stupňů Fahrenheita byl na světě.“ (vydavateľstvo Plus)

A Raymond Douglas Bradbury je naozaj vďačným autorom. Jeho knihy sa míňajú ako na bežiacom páse. Aj z toho dôvodu je najvyšší čas, aby ste si svoju zbierku doplnili o jednu zaujímavú vedecko-fantastickú autorskú ikonu. Stačí, ak sa zapojíte do našej letnej súťaže, a jeden z vás si koncom augusta odnesie Raymonda Douglasa Bradburyho domov!

Súťažný formulár - 451 stupňů Fahrenheita

Cenu do súťaže venovalo vydavateľstvo Plus (Albatros).Motivačná vizuálna literatúra:
ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, ray bradbury, 451 stupnu fahrenheita, dystopia, sci-fi, plus, albatros


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.213.63.130
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)