Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac apríl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
37%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
18%
áno
16%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
17%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 438 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.11.2015 17:09 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca október: Kódex Tieňolovcov (aktualizované)

Ako to už chodí, nový mesiac znamená novú knihu. A táto nie je len tak hocijaká!

AKTUALIZÁCIA

Ďakujeme všetkým Tieňolovcom za krásnu účasť a z knihy sa tento raz môže tešiť sympatická slečna Misako. My jej gratulujeme a vás pozývame opäť súťažiť, pretože už zajtra sa dozviete, aká kniha na vás čaká v novembri!PÔVODNÁ SPRÁVA - 5.10.2015 11:51

Populárnu sériu kníh Cassandry Clare o Tieňolovcoch pozná už hádam každý z nás. Prelúskali sme spoločne viac ako 4000 strán príbehov o Jaceovi, Clary a ich priateľoch a vrátili sme sa aj trochu do minulosti, aby sme spoznali svet, v ktorom žili Tessa a Will.

Tentoraz vydavateľstvo Slovart prichádza s niečím tak trochu iným. Cassandra Clare vydala v spolupráci so svojím manželom Joshuom Lewisom Kódex Tieňolovcov, ktorý je nevyhnutým sprievodcom pre každého mladého, ale aj ostrieľaného Tieňolovca.

No nemusíte sa báť. Vôbec nejde len o suchú príručku plnú nudných textov. Práve naopak. Kódex je doplnený vynikajúcimi ilustráciami niekoľkých umelcov, ako aj vtipnými poznámkami na okraji doplnenými nikým iným ako Jaceom Waylandom, Simonom Lewisom alebo aj Clary Frayovou. A netreba zabudnúť ani na samotný prebal knihy, na ktorom nájdete základné tieňolovecké runy. Musím povedať, že vyzerajú tak úžasne, že by ma fakt neprekvapilo, keby som ich onedlho uvidela vytetované na tele nejedného skalného fanúšika.

Či už patríte k nim, alebo ste si svet Tieňolovcov jednoducho obľúbili, táto kniha rozhodne nesmie chýbať vo vašej zbierke. A aby ste ju získali, nemusíte chodiť zas až tak ďaleko, dokonca ani nemusíte vstať zo svojej stoličky alebo gauča alebo postele, nech už tento článok čítate kdekoľvek. Stačí sa zapojiť do našej súťaže, vyplniť jednoduchý formulár a na začiatku novembra to budete možno práve vy, kto sa stane šťastným novým majiteľom tejto knihy. :)

Súťažný formulár - TU! (klikajte)Oficiálna anotácia:
Kódex Tieňolovcov je najstaršia a najznámejšia príručka pre každého nefila. Od prvého vydania v 13. storočí je Kódex najlepším priateľom každého mladého Tieňolovca. Či už potrebuje poradiť s démonským jazykom, alebo si pripomenúť, ako sa správne drží stélé, s Kódexom po ruke sa nemusí ničoho báť.

V najnovšom 27. vydaní Kódex opisuje všetky oblasti života nefilov: dejiny aj zákony nášho sveta; návod ako identifikovať jeho mnohých neľudských obyvateľov; ktorým koncom stélé sa kreslí; čo je pyxis; prečo nefili nepoužívajú strelné zbrane; kde majú bosoráci ukryté svoje značky a ako ich objaviť; odkiaľ sa berie všetka svätená voda.

Kódex sumarizuje mnohé učebnice geografie, histórie, mágie a zoológie v jednom peknom a prehľadnom zväzku. Všetky starobylé drevoryty a stredoveké kresby sme v najnovšom vydaní nahradili modernými ilustráciami, ktoré oslovia a zaujmú aj najhipsterskejších mladých Tieňolovcov.

Toto vydanie bude už čoskoro dostupné v knižniciach Inštitútov po celom svete a v takzvaných kníhkupectvách obyčajných.
Na tomto odkaze si môžete pozrieť ako vyzerá kniha zvnútra.

A keby to bolo náhodou málo, môžete si v nej trochu zalistovať aj sami.Cassandra Clare on her Shadowhunter Chronicles


ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: cassandra clareova, kodex tienolovcov, nastroje smrtelnikov, slovart


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.95.63.218
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)