Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.7.2016 16:38 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Temná věž

Dílo krále hororu Stephena Kinga převedené do komiksové podoby!

Tlačová správa vydavateľstva Crew

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách.“

Těmito slovy začíná legendární fantasy série Temná věž z pera kultovního hororového tvůrce Stephena Kinga (Carrie, Osvícení, To, Svědectví, Nezbytné věci). Série, kterou King tvořil pomalu a pečlivě přes dvacet let a která se odehrává ve světě, kde se mísí fantasy s westernem a hororem, a kde osudem dohromady svedená skupina nezvyklých hrdinů vyráží na cestu k Temné věži. Na cestu za pomstou i spásou.

Po téhle sáze sáhlo nejen přes 40 milionů čtenářů ve více než 40 zemích, nejen filmaři (momentálně se připravuje film s Matthewem McConaugheym a Idrisem Elbou v hlavních rolích), ale i komiksové nakladatelství Marvel, aby stvořilo její důstojnou komiksovou adaptaci. Lidé z Marvelu s tím už měli nějaké zkušenosti – adaptovali Enderovu hru od Orsona Scott Carda i její pokračování a s Kingem spolupracovali i na Svědectví.

Samozřejmě, taková věc se nemohla odbýt, takže přepis dostal na starost jeden z nejuznávanějších komiksových matadorů, Peter David. Nositel cen Willa Eisnera (té nejprestižnější ceny, kterou tvůrce může dostat), Wizard Fan, Haxtur, Julie a GLAAD a tvůrce těch nejoblíbenějších komiksových sérií (Spider-Man, X-Factor, Incredible Hulk). Ten se ale nedržel čistě děje knih, spíš se do samostatných příběhů rozhodl rozvést věci, které jsou v románech jen naznačené. Kupříkladu první kniha zachycuje události, které jsou v originální sérii jen naznačené a které popisují přerod mladého Rolanda Deschaina do podoby obávaného pistolníka.

Ale to nejzajímavější na komiksovém přepisu je jméno výtvarníka. Tím je autor korejského původu Jae Lee, také držitel Eisnerovy ceny. Jeho styl je opravu unikátní a jen těžko si ho můžete s něčím splést. Jeho kresby jsou rozmáchlé, s gigerovsky atmosférickými a rozevlátými obrazy. Upřímně, jeho komiksy by byly úžasné i kdyby se vynechal jakýkoliv text – ovšem ve spojení s Kingovým temně poetickým příběhem a jazykem je to opravdu nádhera.

„Tohle jsme opravdu nechtěli zkazit,“ říká vydavatel Petr Litoš. „Takže jsme na překlad sehnali Lindu Bartoškovou, která se starala i o překlad původních knih. Jazyk, který King používá je opravu velmi bohatý a stylový, takže jsme ho chtěli co nejvěrněji zachovat i v komiksu.“

Vzhledem k rozsáhlosti ságy byl samozřejmě problém, jak to převést do komiksu, aby čtenáři nebyli o nic ochuzení... ale zároveň aby nestáli před nekonečným příběhem. Což se v tomhle případě povedlo. Každá kniha nabízí uzavřený příběh a vždy několik knih dohromady dává příběh odpovídající originálnímu svazku. Tento rok vyjdou první dva díly spadající do pětidílné ságy Temná věž, ve kterých se vracíme ještě před děj první knihy, do doby mládí pistolníka Rolanda. Do doby jeho prvních přestřelek, lásek a zrad.

Takže se i čeští komiksoví čtenáři budou moci vydat s pistolníkem na cestu pouští.Komiksový King / Crew


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: crew, stephen king, temna vez, komiks, horor


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.126.69
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)