Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 1.10.2016 12:06 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca september: Richard Corben - Duchové mrtvých (aktualizované)

Zbierka poviedok a básní Edgara Allana Poa na vás už od 5. septembra 2016 žmurká takmer zo všadiaľ.

AKTUALIZÁCIA

Všetkým duchom, preludom či fanúšikom Edgara Allana Poa a Comics Centra ďakujeme za hojnú účasť. Bolo ťažké vybrať iba jedného výhercu. A podľa slečny Šťasteny je ním Štefan Filaga, ktorému srdečne gratulujeme! Dúfame, že si výhru hlavne v tomto krásnom jesennom počasí poriadne užije. Vás, milí naši súťažiaci, pozývame do ďalšieho kola, ktoré sa tu objaví už dnes večer!

Správne odpovede:

1. v roku 1940

2. Warren Publishing

3. Favorite Fan Artist

4. Štúdia v ružovej

5. všetky vyššie vymenované možnosti sú správne

6. 7. októbra 1849PÔVODNÁ SPRÁVA - 6.9.2016 17:26

Tlačová správa vydavateľstva Comics Centrum

Po více než 160-ti letech se vrací otec detektivního žánru. Scenárista a výtvarník Richard Corben se v knize „Duchové mrtvých“ ztotožňuje se stále aktuálním E. A. Poem. Legendární dílo tak nabralo nový (a značně mrazivý) dech.

„V knihovnách i na internetu jsme téměř rok hledali ty nejlepší překlady, ve kterých si můžeme v češtině Poea přečíst“ popisuje šéf nakladatelství Comics Centrum Václav Dort neobvykle dlouhý proces přípravy komiksu k vydání. Toto úsilí ale nakonec nebylo korunováno úspěchem a vyústilo v nový překlad a přebásnění některých pasáží Poeových textů:

„Překvapilo nás, jaké resty vůči tomuto klasikovi hororu máme. Jeho dílo je přeloženo nekompletně a často ještě nepříliš kvalitně. Právě komiks snadno odhalí nepřesnosti nebo posouvání významu textu. Text a obraz spolu jednoduše nesouzní.“

Pět básní a devět Poeových povídek zadaptoval Richard Corben v roce 2012. Vybrané fragmenty klasikových textů spojuje a rámuje společná postava odpudivé glosátorky - čarodějnice Mag. Postava vypravěčky a také Corbenova estetika odkazují k undergroundovým počátkům tohoto předního komiksového tvůrce. Titul „Duchové mrtvých“ je důstojnou a inspirativní poctou autorovi, ke kterému se Corben neustále s oblibou navrací.

casopisxb1.cz:
„(…) jistotou však zůstává takřka hmatatelná atmosféra vyvěrající z ponuré literární předlohy a samozřejmě i Corbenova osobitá, precizní, patřičně groteskní a působivě barvitá kresba.“

bigcomicpage.com:
„Obdivovatelé Edgara Allana Poea by určitě měli věnovat pozornost této knize. Je to vzrušující jízda temným a děsivým dílem samotného mistra hrůzy.“

darkmediaonline.com:
„Corben zachycuje Poeovu energii a představivost a to způsobem, který může fungovat jen v komiksu. Dokonale při tom využívá možností této umělecké formy.“

Richard Corben (1940) je komiksovou legendou. Obdivovatel E. A. Poea a H. P. Lovecrafta se proslavil svými pracemi pro časopis „Heavy Metal“. Čeští čtenáři jej mohou znát z knih „Hellboye 7: Pražský upír“, „Hellboye 11: Ďáblova nevěsta“ nebo třeba z knihy „Ragemoor“. Je členem Komiksové síně slávy.

COMICS CENTRUM vzniklo v roce 2003. Zakladatelé nakladatelství získali své zkušenosti s komiksem již v roce 1993 prací na magazínu Comics Arena. Ve své produkci se Comics Centrum zaměřuje na komiksové příběhy určené především dospělým čtenářům, na díla zajímavá po scenáristické i grafické stránce.

Nakladatelství vydává romány v obrazech, jako je například Ragemoor, Drsná škola, Goon, Vrána, Hellboy, Sin City, 300 – Bitva u Thermopyl nebo Conan. V roce 2007 Comics Centrum vydalo v České republice historicky první knihu o dějinách světového komiksu. Pro české vydání nakreslil speciální obálku Bryan Talbot. V roce 2012 Comics Centrum přivítalo v Praze Jamese O´Barra, výtvarníka a autora kultovního komiksu Vrána, který zde prvně pohovořil o své práci, komiksech, o Vráně a její zfilmované verzi. Vydání restaurovaného komiksu Drsná škola z roku 2013 bylo natolik úspěšné, že si restaurovaná data vyžádali i ve vydavatelství Dark Horse v USA.

Po dlouhodobém jednání se Comics Centru podařilo získat práva na vydávání původního komiksu Želvy Ninja, který v současné době vychází v České republice jako v jediné zemi mimo USA. Od roku 2014 začalo Comics Centrum vydávat speciální velkoformátové sbírky komiksů.

Doposud takto vyšly knihy: „Kurva velký Sin City“,„Hellboy: Pekelná knižnice kniha první“,„Hellboy: Pekelná knižnice kniha druhá“ ,„Kolosální Conan“ a „Witchblade“.

Internetová stránka: www.comicscentrum.cz

POZOR! SÚŤAŽ!!!

Zbierka poviedok a básní Edgara Allana Poa na vás už od 5. septembra 2016 žmurká takmer zo všadiaľ. V novom, netradičnom komiksovom šate vám ju predstaví Richard Corben, člen Siene slávy Willa Eisnera, a Comics Centrum. Táto kniha sa právom pýši prívlastkom vrcholnej ukážky harmonického spojenia Corbenovho zanietenia a Poovho brilantného talentu. Pokiaľ ste teda na jej žmurkanie ešte stále neodpovedali, môžete šťastie skúsiť priamo u nás.

Od 6. septembra až do 30. septembra 2016 vám bude k dispozícii súťažný formulár (KLIK!), ktorého vyplnenie vám zaberie naozaj len pár minút. A 1. októbra tohto roku jednému z vás prinesie lákavú výhru - Duchov mŕtvych!

Súťažný formulár: Kniha mesiaca september: Richard Corben - Duchové mrtvých

Pozor! Títo duchovia sú neškodní, ale to neznamená, že nemajú hlad! Cenu do súťaže venovalo české vydavateľstvo Comics Centrum.ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, comics centrum, edgar allan poe, richard corben, duchove mrtvych, komiks, horor, fantasy


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.220.62.183
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)