Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 19.12.2016 19:48 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: První kniha hřbitovní (Neil Gaiman)

Hororová kniha džunglí připomíná, že podstata zla je lidská!

Kniha hřbitovní je Kniha džunglí pro 21. století. Osamocené dítě nečekaně a tak trochu proti vůli všech, získává ochránce z jiného světa. V příběhu Rudyarda Kiplinga jsou to medvěd Bálú a pardál Baghíra. V knize Neila Gaimana se průvodcem stane upír Silas a náhradní rodinou umrlci. Aluze na předlohu jsou jasné a čitelné, příběh neméně napínavý. A vzdor svému žánru velmi aktuální.

Do - za běžných okolností - nepřátelského prostředí batole zabloudí v noci, kdy je brutálně vyvražděna jeho rodina. Novým domovem dítěte se tak stává hřbitov, novou rodinou jeho přízrační obyvatelé, jeho nové jméno je Nikdo. Stejně jako Mauglí je Nikdo nadán schopností komunikovat se svými neobvyklými vychovateli a i on je zdrojem kontroverzí a dilemat, zda a jak se má zařadit do jejich komunity.

Zběsilé aranžmá je zdrojem napětí i humoru.
Knihu Kniha hřbitovní promýšlel Neil Gaiman dlouho. Titul vyšel v roce 2008, ale už o 13 let dříve autora při pozorování syna, jak na kole jezdí kolem hřbitova, napadl základní motiv.

Za knižní předlohu právě vycházejícího komiksu dostal Gaiman řadu cen v kategorii dětské literatury (Carnegie Medal, Newbery Medal, cenu Hugo za nejlepší povídku Science Fiction a cenu magazínu Locus).

Legendární příběh v hororovém pojetí je i výtvarným zážitkem. „Každou kapitolu vytvářel jiný autor a jednu kapitolu dokonce autoři dva, a každý z nich vtiskl své části osobitý styl. Kniha přesto působí neuvěřitelně kompaktním dojmem. Na první pohled si toho čtenář ani nevšimne.“ říká šéf nakladatelství Comics Centrum Václav Dort.

Adaptace Knihy hřbitovní do podoby obrazové novely je rozdělena do dvou svazků. Druhou knihu hřbitovní vydá Comics Centrum na jaře příštího roku.New York Times:
„Neil Gaiman kráčí ve stopách dávných vypravěčů, utkal příběh, který má nezapomenutelné kouzlo.“

Kirkus:
„Knihu by si měl přečíst každý, kdo je nebo někdy byl dítětem.“

Geekcave.cz:
„Perfektní souznění kresby a scénáře ve spojení s temnější pohádkovou atmosférou dělá z Knihy hřbitovní další super komiksovou adaptaci díla Neila Gaimana.“

Neil Gaiman (1960) se narodil ve Velké Británii, ale žije v USA. Původním povoláním novinář se prosadil jako autor sci-fi a fantasy. Proslul jako autor série Sandman. Spolupracoval i s legendárním Terrym Pratchettem. Podle jeho knih bylo natočeno několik filmů, na základě stejnojmenné předlohy například Beowulf nebo Hvězdný prach. Nakladatelství Comics Centrum už vydalo česky jeho knihu Koralína a příběh ke stejnojmennému albu Alice Coopera Poslední pokušení.

Tlačová správa Comics Centra


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: comics centrum, neil gaiman, horor, prvni kniha hrbitovni, fantasy


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)