Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 25.10.2016 19:49 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Modrá Crew

Evropské komiksy u nás nikdy neměly na růžích ustláno a většina sérií skončila ještě dříve, než se je povedlo pořádně rozběhnout...

... Nebylo to způsobeno kvalitou komiksů, jako spíš kombinací vyšší ceny, nepohodlného formátu a nutnosti dlouho čekat na pokračování hodně provázaného příběhu.

Zlomit se to povedlo až nakladatelství CREW s řadou Mistrovská díla evropského komiksu; řadou, která vždy nabízela ucelený příběh. Na té se ukázalo, že je o evropské komiksy zájem, že problém byl čistě v jejich podání. A tak CREW dlouho přemýšlela, jak by mohla s evropskými komiksy prorazit na českém trhu... až se nakonec naskytla vhodná příležitost. Překvapivě, s koncem magazínu Crew.

„Magazínu Crew,“ říká šéfredaktor Jiří Pavlovský, „jsme vydali přes sedmdesát čísel. Vycházel téměř dvacet let a představil u nás komiksový žánr. Od věcí jako Batman, Sin City, Soudce Dredd, přes Transmetropolitan a Preachera, až po Mezi řádky či Skalpy. Ale přestával stačit, a tak nazrál čas přijít s nějakou novou vizí. A tou byla vize média vhodného pro představení velkých evropských sérií. Tak se zrodila Modrá Crew, jejíž první číslo vychází 19. 10. 2016.“

Půjde o sérii komiksových knih, které budou vycházet jednou za čtvrt roku, budou mít mezi 100 až 120 stránkami a budou vždy obsahovat dvě převážně evropské knihy (v případě, že by vydavatelé sáhli po něčem z amerického komiksu, jednalo by se zhruba o čtyři sešity). Pokud bude příběh delší, vyjde ve dvou Modrých Crwích za sebou. Tímto způsobem může nakladatelství CREW dostat na český trh mnoho skvělých sérií.Ovšem pozor, je tady ještě jedna zajímavost. Rozhodovat budou čtenáři. Tedy ti, kteří se k nakladatelům v tvorbě Modré Crwe připojí a předplatí si ji.

Hned po vydání první Modré Crwe (ve které se objeví fantasy série Ekhö z alternativní reality, kde vládne magie a kde spoje do New Yorku zajišťují draci, od jednoho z nejúspěšnějších současných francouzských tvůrců Christopha Arlestona), dostanou předplatitelé možnost vybrat další náplň. Na vybranou budou mít ze tří slavných titulů. Bude se jednat o historický příběh Třetí testament (Le Troisiéme Testament), ve kterém se Šifra mistra Leonarda míchá s Indiana Jonesem a Jménem růže. Tomu bude konkurovat upíří sexy thriller Dravci (Rapaces) s živelnou kresbou divokého Enrika Mariniho. A do třetice je tu i americký komiks (aby měli čtenáři co největší možnost volby) od veleúspěšného Marka Millara Kingsman: Tajná služba (Secret Service), předloha k stejnojmennému filmu.

Co z těchto často nádherně malovaných komiksů nakonec vyjde? To záleží na předplatitelích.„Je to tak trochu kickstarter naruby,“ říká Petr Litoš z nakladatelství CREW. „Není to, že bychom čtenářům nabídli jeden komiks a chtěli na něj peníze. Ne. Tím, že se přihlásí k odběru Modré Crwe (předplatné je vždy na čtyři čísla), budou moci rozhodnout o tom, co v ní vyjde – a vlastně ovlivnit i budoucnost komiksu u nás. Což je dost ojedinělý a možná i unikátní koncept. Hlasovat se bude na www.modra.crew.cz (kde najdou čtenáři i ukázky z nabízených komiksů), v každém kole budou v nabídce minimálně tři tituly, ale nevylučujeme, že se jich objeví i víc. Komiksů, ze kterých vybíráme je spousta – kupříkladu thriller Largo Winch, mystická Diosamante, ryzí sci-fi Aldéberan, akce z alternativní historie La Licorne, lehce erotické Songes, drsná legenda Sang Royal, krystalická fantasy Complainte des Landes Perdues... a spousta dalších nádherných komiksových pecek od velkých komiksových jmen. Počítáme i s návrhy předplatitelů!“

První kniha z tohoto projektu, ve kterém se ze čtenářů stávají spoluvydavatelé, vychází už v říjnu. Série se dá předplatit jak přes obchod nakladatelství CREW, tak přes firmu Send či vybrané prodejny Komiksového ráje (jejich seznam čtenáři najdou na www.komiksovyraj.cz). Samozřejmě bude možné koupit ji i normálně, bez předplatného a nutnosti se zapojovat, v jakémkoliv komiksu fandícím knihkupectví. Výběr je skutečně pestrý a nakladatel doufá, že díky Modré Crwi si evropský komiks získá na českém trhu konečně takové místo, jaké si právem zaslouží.

Tlačová správa vydavateľstva CREW


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: crew, modra crew, fantasy, komiks


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)