Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 26.10.2016 18:54 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Nemám páru 2

2. ročník steampunkového festivalu

Jaký byl druhý ročník jediného zcela steampunkového festivalu Nemám páru?

Shrnuto jedním slovem: Vynikající! Ne, tohle rozhodně nebyla jen další víkendová párty, mající nějaký program jen tak mimochodem, ani tady nikdo neocenil plastové kabelky s provazem a rovné, zlaté kšilty usazené na bok s velkými písmeny na čele – steampunkový festival Nemám páru měl styl a úroveň.

To ostatně bylo cítit už ze samotného místa konání. Brněnský klub Slowone se pro steampunkovou akci perfektně hodil. Klub leží v suterénu hotelu Slovan, jeho atmosféru i originální tvar mu v roce 1928 dal slavný architekt Bohuslav Fuchs. Prvorepubliková majestátnost a úroveň je znát už při prvním kroku na schodiště vedoucí do klubu a neopouští návštěvníka až do jeho odchodu. Aktuální úroveň klubu byla také patrná hned na první pohled – WC byla krásně čistá a na dámách nebyly fronty – což se, uznáte sami, dnes jen tak nevidí!

Samotný program festivalu byl výborný a zval na jednu skvělou věc vedle druhé. Večer otevřela přednáška o Době jedové, kde Jana Hlavinková seznámila diváky s tím, jak se vesele trávili ve viktoriánské éře. Mě osobně pak nejvíc zaujala přednáška o okultismu ve viktoriánské době, kterou přednášela Petra Slováková s Martinou Bellovičovou. Teď už vím, že ta paní v oblečení z předminulého století s rezavými nůžkami na živý plot v ruce, která občas stojí v mém pokoji, není moje zahradnice a neusmívá se proto, že by mě měla ráda…

Kromě zajímavých přednášek se každý mohl odreagovat a zatančit si u živé hudby steampunkových kapel z Maďarska a Rakouska, které v ČR vystupovaly vůbec poprvé, a jejichž hudba bylo něco zcela jiného, než u nás můžete běžně slyšet. Kdo poslouchal a tančil, určitě nelitoval. Obě skupiny měly také vyšperkované rekvizity pro své vystoupení mnoha steampunkovými a efektně vypadajícími doplňky. Maďaři Lies of the Machine předvedli strhující „Psychocircus“ show, jejich frontman nejen skvěle zpíval, ale i bavil publikum a tančil. Rakouští Turm und Strang, zpívající německy, hráli příjemně k poslechu skladby ze svého posledního alba Laudanum ins Ohr. Osobně se mi více líbila skupina Lies of the Machine, která mě oslnila svou vibrací na strunách a krásným zpěvákovým hlasem a na které jsem si ráda zatančila a rovnou i zapařila s cizími a zároveň příjemnými lidmi dokud mi nohy málem samovolně nevzplanuly. Též musím pochválit obecenstvo k hromadnému pomalému „tanci“, jen chyběl v ruce ten epický oheň.

U stánků prodejců si mohli všichni koupit zajímavé věci, pokud by jim snad nestačily ty, které vyhráli v tombole nebo by se na ně zrovna steampunkové štěstí neusmálo. V mojí tašce nakonec skončilo ručně vyráběné černé mýdlo, ale koupit šlo spoustu krásných dalších věcí jako náušnice, náhrdelníky, brože, náramky, čelenky, kloboučky, sukně, trička… od značek jako Classy lady, Sleeping beauty a dalších. Tržiště doplňoval workshop vedený značkou Reny fashion, kde si zájemci mohli vytvořit pod vedením lektorky vlastní šperk a nemálo jich nabídku využilo. Na akci samozřejmě nechyběla ani steampunková literatura. Spisovatelka a jedna z pořadatelek akce, Petra Slováková, zde měla k prodeji své knihy a v tombole jste si mohli zasoutěžit i o Démona z East Endu, kterého si každý fanoušek mohl nechat podepsat. Mezi dalšími knihami od nakladatelství Fantom Print či Host se daly vyhrát i krásné šperky, doplňky či cd hostujících skupin. Nechyběla ani soutěž kostýmů, kde mi přišel opravdu stylový drátěný klobouk Tomáše Volného. Krásné a originální byly i další kostýmy, nouze nebyla ani o steampunkové zbraně nebo mechanické ruce, které byly skutečně velice pěkně zpracované. Ovšem i ti, kdo přišli na akci v civilu, se tu mohli poohlédnout po něčem stylovém do šatníku a oslovit například módní salón Victorian Catherine či Petru Vyoralovou a její značku Porcelain Doll, které dokáží navrhnout i vyrobit krásné šaty, doplňky i oblečení na míru. Když už je řeč o kostýmech, pak nesmím zapomenout ani na barmanku klubu Slowone, která byla také laděna do steampunku!

Čeho všeho je schopné lidské tělo pak bylo vidět při vystoupení skvělé tanečnice Mayi Full Power, která si postupně sundávala části kostýmu a s každou další bylo vidět, zvlášť na pánské části publika, že hlemýžď není jediný tvor, který dokáže vysunout oči do úctyhodné vzdálenosti. Obě taneční vystoupení, přičemž první bylo laděno do stylu tribal fushion a druhé více do burlesky, byly skvělým doplněním večera. Dále v programu bylo Bartitsu, reálná pouliční sebeobrana při které se neschvátíte a kterou předváděl Dům rytířských ctností. Ze začátku byla přednáška o teorii a ke konci se to rozproudilo do neočekávané krásné kreace při šermu vycházkovými holemi až k nedobrovolnému “ znásilňování “ nevinné slečny, ale nemusíte se bát, vše dobře dopadlo…

Dalším programem byla divadelní hra Čaj o páté s názvem Budoárové nesváry, kde si zahráli Diuk, Margueritte a Clarissa. Celá hra se skládala, ze tří postav – hrabě, lady a svůdná služebná alias holka pro všechno. Líbily se mi připravené kulisy, osvětlení, kostýmy, zpracovaný scénář a dobře padnoucí charakteristiky jednotlivých postav. Celý děj obsahoval skoro všechny žánry – romantiku, drama, trochu sci-fi, akci, reakci…během vystoupení jsme se mohli též mile zasmát jednotlivým scénkám a nečekanému zvratu, u kterého se zatajil dech. Hodnocení výkonu 11/10.

Celou akci zkušeně moderoval Tomáš Dostál, který byl ve fešném obleku připomínajícím Zora. Celkově se akce zúčastnilo téměř dvě stě lidí, což bylo mnohem víc, než bylo očekáváno. Avšak ani přesto klub nepůsobil stísněně, ačkoliv prostorů kolem stánků mohlo být o něco víc.

Akce to byla velmi vydařená. Kdo na ní nebyl, o hodně přišel. Ale nemusíte plakat do ozubených koleček, zrezly by. Raději si je namažte strojním olejem a vraťte je na hřídele robotických paží a motorů svých vzducholodí. Do příští skvělé akce alespoň máte možnost připravit si ještě lepší kostýmy! Mimochodem i moje „zahradnice“ mi teď řekla, že příště účast neomlouvá ani smrt, protože ona je mrtvá už 166 let a stejně chce přijít…

Autorka textu: Jurtíková Leona

Akci pořádal Český steampunk ve spolupráci s partnery: Steamzine – e-zin českého steampunku a Fantasy svet.net – česko-slovenský web o fantastice.

Sponzoři akce: Petra Slováková a Gabrielle Taroka, Porcelain Doll, Classy Lady, Victorian Catherie, Sleeping Beauty, Reny Fashion, Val manufactory, DJ Zlyhad, Drogerie.cz Madel – Italské čistící prostředky, Lumber´s shop – obchod s alternativní módou.

Knižní sponzoři: Brokilon, Epocha, Host, Fantom Print, Jota, Luděk Wellart.

Fotobanka Michal Pospíšil


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: nemam paru, steampunk, steamzine.cz, petra slovakova, fantasy, tomas dostal


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.220.62.183
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)