Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
13%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 623 užívateľov.
hits
NOVINKA | 3.12.2016 14:29 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)

Prichádza ten pravý čas na knihy.

AKTUALIZÁCIA

Výherkyňou novembrového kola je Dana Mačudová, ktorá si od nás odnáša (v menšom balení) Toma Perrottu a jeho knihu s názvom Pozůstalí, ako aj duchárčinu od Johna Boynea V tomto domě straší. Danke srdečne gratulujeme a vám ostatným ďakujeme za krásnu účasť.

Správne odpovede boli:

1. november, Írsko, Lian Hearnová a rovných 10PÔVODNÁ SPRÁVA - 2.11.2016 15:23

Dušičky prinášajú obdobie, ktoré vás núti častejšie oddychovať pod dekou, so šálkou horúceho čaju v ruke a v spoločnosti dobrej knihy. Vydavateľstvo Alabatros si v tento sychravý mesiac pre vás pripravilo malý balíček duchárskych príbehov, o ktoré môžete súťažiť až do konca novembra (čiže do 30.11.2016 do polnoci). Podmienky súťaže nie sú vonkoncom komplikované, stačí, ak máte radi jeseň, hmlu, duchov a knihy. Vyplnenie súťažného formuláru vám zaberie naozaj iba pár minút z vášho voľného času a koncom mesiaca vám prinesie pekný darček.

O čo budete tento mesiac súťažiť? O dve knižné novinky od známych autorov, s ktorými ste sa zaručene už aspoň raz stretli.Oficiálna anotácia vydavateľstva k románu Pozůstalí:

Románová předloha úspěšného seriálu HBO!

Pozůstalí Toma Perrotty přinášejí myšlenkově pronikavý pohled na společnost zasaženou nevysvětlitelnou událostí.

Poté co 2 % celosvětové populace náhle beze stopy zmizí, se zbytek lidstva zoufale snaží pochopit, co se stalo, a hlavně, co bude následovat. Perrotta ve svém bestsellerovém románu, jejž vysoce ohodnotil mino jiné i Stephen King, originálně rozpracoval představu biblického Nanebevzetí, během nějž jsou v okamžiku spaseni všichni praví křesťané, zatímco ostatní nevěřící jsou ponechání napospas světu, stíhanému pohromami, než nastane konečná apokalypsa.

Ale co to znamená, když si Bůh (byl-li to on) vzal vedle křesťanů i muslimy, buddhisty, nebo dokonce alkoholiky a zvrhlíky? Na příběhu lidí z newyorského předměstí ukazuje, jaké důsledky může mít událost, jež popírá veškerou racionalitu; jaké extrémní a fanatické reakce vyvolává, jak nebezpečné démony v lidech probouzí. Zároveň se nevzdává naděje, že i uprostřed všeobecného šílenství se najdou lidé, kteří neztrácí hlavu a dokáží zabránit nejhoršímu, jímž je naprostá ztráta smyslu pro elementární lidskost.

TOM PERROTTA (* 1961) je americký spisovatel a ceněný scenárista. Je autorem osmi románů a dvou povídkových sbírek. Jeho romány Election (1998) a Little Children (2004) se staly předlohou úspěšných filmů, česky se promítaly pod názvy Kdo s koho a Jako malé děti, oba byly za scénář nominovány na Oscara. Na základě Pozůstalých natočila HBO dvě seriálové řady. Perrotta se vyznačuje schopností zobrazit každodenní realitu a mezilidské vztahy ve světle nečekaných událostí, které otřesou zavedenými pořádky a vystavují zkoušce lidské charaktery. A je jedno, zda jde o otřes mozku a zranění, jež v jeho romá- nu Senior Season odstaví oblíbeného fotbalového hráče na lavičku, odkud náhle vidí celý svůj dosavadní svět z úplně jiné perspektivy, nebo o dopady nepochopitelného zmizení řady bližních a přátel, jaké sleduje v rámci komunity obyvatel neworského předměstí Mapleton v Pozůstalých.


Oficiálna anotácia vydavateľstva k románu V tomto domě straší:

Strhující pocta duchařským příběhům z 19. století!

Román V tomto domě straší od irského spisovatele Johna Boynea, který proslul celosvětově knížkou pro děti Chlapec v pruhovaném pyžamu, je strhující poctou duchařským příběhům z devatenáctého století.

Boyne mistrně využívá prostředky dickensovského stylu i klasické duchařské motivy. Je rok 1867 a Eliza Cainová se po smrti otce, jehož stála život návštěva přednášky Charlese Dickense, ocitne bez prostředků a přijme místo guvernantky na odlehlém norfolkském sídle Gaudlin Hall. Řada neblahých zážitků, které jí otřásly už cestou tam, pokračuje, když ke svému překvapení zjistí, že jsou v celém domě jen dvě děti: Isabella a Eustace. Kdo je její tajuplný zaměstnavatel, se od nich nedozví a večer, když uléhá, ji vyděsí další nevysvětlitelná událost, jež ještě posílí čím dál neodbytnější dojem, že se tu děje něco zlého. Od příštího rána jako by na každém kroku narážela na přítomnost čehosi velmi zlověstného, co spolu s ní a dětmi obývá zdi Gualdlinu...

Má-li sebe i děti zachránit, bude muset přijít na kloub dávno pohřbenému tajemství domu a čelit démonům z minulosti.

Obe knihy môžete u nás vyhrať. Stačí zodpovedať niekoľko jednoduchých otázok a nechať na seba kontakt, aby sme vám v prípade výhry mohli ceny ihneď zaslať.

Súťažný formulár: Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom!

Ceny do súťaže venovalo vydavateľstvo Albatros - Plus!

ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: kniha mesiaca, horor, ghost stories, pozustali, v tomto dome strasi, john boyne, goticky roman, tom perrotta, albatros


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.220.62.183
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)