Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
NOVINKA | 30.12.2016 11:08 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: VIECC - Vienna Comic Con 2016

Vo Viedni všetko pôsobilo megalomansky a stálo to naozaj za to!

TLAČOVÁ SPRÁVA

Viedenský Comic Con prekonal všetky očakávania. Nárast návštevnosti predstavoval takmer 30%!!!

V poradí už druhý ročník viedenského Comic Conu (VIECC) bol skutočne kolosálny. Počas dvoch dní navštívilo od 19. do 20. novembra 2016 priestory viedenského výstaviska Messe Wien takmer 22-tisíc návštevníkov, 262 vystavovateľov, mnoho cosplayerov aj viacero hviezd zo seriálov, filmov, komiksov či Manga. Organizáciu aj tento rok zabezpečili prestížne agentúry ReedPOP a Reed Exhibitions, ktoré stoja za Comic Conom v New Yorku, či Star Wars Celebration.

VIECC - Vienna Comic Con sa svojím druhým ročníkom definitívne zaradil medzi najväčšie akcie svojho druhu v Európe. „Druhý ročník festivalu popkultúry a extravagancie výrazne prekonal premiéru z roku 2015. Tisícky fanúšikov, preplnené haly a najlepšie dva dni v roku pre všetkých geekov sú výzvou aj pre ďalšie ročníky VIECC. Comic Con vo Viedni ukázal svoj potenciál stať sa najväčšou akciou popkultúry v strednej Európe,“ hodnotí podujatie Martin Roy, CEO agentúry Reed Exhibitions.

Záujem o veľtrh komiksov a zábavy, ktorý sa konal 19. – 20. novembra 2016 v neďalekej Viedni, prekonal aj tie najodvážnejšie očakávania organizátorov z Reed Exhibitions a ReedPOP. Takmer všetky druhy vstupeniek sa totiž stihli vypredať ešte pred začiatkom veľtrhu. Comic Conu sa zúčastnilo 21 882 fanúšikov popkultúry a v radoch vystavovateľov a organizátorov sa objavilo aj viacero členov mnohých známych skupín, ako napríklad 501. légia so 7 metrovou replikou Tie Fighteru. Mnoho fanúšikov cestovalo do Viedne z okolitých krajín, vrátane Slovenska, ktoré tu malo silné zastúpenie v radoch divákov, ale aj vystavovateľov a cosplayerov. Veľký bol aj záujem médií, keďže veľtrh navštívilo až 370 novinárov z prakticky celej Európy. Oproti prvému ročníku tak organizátori zaznamenali až 29% nárast návštevnosti, čo je jasný signál, aby sa z Comic Conu vo Viedni stala tradícia.

Hviezdy fanúšikov nesklamali!

Comic Con navštívili aj viaceré hviezdy známe z obrazoviek, komiksoví umelci a cosplayeri. Návštevníci mohli stretnúť charizmatickú Jeri Ryan (Star Trek: Voyager), Michaela Cudlitza (The Walking Dead), Kristiana Nairna a Gemmu Whelan (Game of Thrones), ale aj Chrisa Rankina (Harry Potter), Billyho Boyda (Pán prsteňov), či Marka Pellegrina (Supernatural, Dexter). Počas oboch dní hviezdy ochotne rozdávali autogramy a fotografovali sa s fanúšikmi. Návštevníci sa mohli stretnúť aj s viacerými autormi a výtvarníkmi komiksov, či manga, akými sú napríklad Achdé (Lucky Luke), Adam Hughes (Marvel & DC cover artist), či Mahmud Asar (Marvel).

Regionálna súťaž v Cosplay pozná víťaza!

Najlepšou cosplayerkou na VIECC a víťazkou šampionátu v Cosplay 2016 sa stala Okkido Cosplay z Maďarska. Ildió, ktorá sa za umeleckým menom schováva, presvedčila porotu svojím kostýmom inkvizítora Ordo Hereticus zo stolovej hry Warhammer 40 000 a vyhrala cestu na aprílové celosvetové finále v Cosplay, C2E2 Crown Championships of Cosplay 2017 v Chicagu. Víťaz finále šampionátu v Cosplay organizovaneho agentúrou ReedPOP si domov odnesie okrem koruny aj poriadny balík peňazí.

Obrovský úspech Comic Conu je pre organizátorov obrovským záväzkom, a preto už teraz zahájili prípravy na ďalší ročník, ktorý svoje brány otvorí 18. – 19. novembra 2017.

Juraj VedejČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: comic con viedensky, fantasy, sci-fi, cosplay, popkultura


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.236.70.233
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)