Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 13.1.2014 07:21 | KOMENTÁRE [0]
INÉ: Aaron Diaz ilustruje Silmarillion

Filmového spracovania tohto Tolkienovho príbehu sa asi nedočkáme, keďže autorova rodina údajne odmietla Jacksonovi predať práva, tak sa aspoň takýmto spôsobom môžeme pozrieť na to, ako by asi vyzeral.

Hoci je v súčasnosti Jacksonova podoba Stredozeme asi najdominantnejšou a mnohí fanúšikovia si ju už ani inak nedokážu predstaviť, stále sa nájdu umelci, ktorí dokážu prísť so svojou vlastnou verziou. Medzi nich patrí aj 30-ročný Američan Aaron Diaz, ktorý sa rozhodol vo svojom voľnom čase namaľovať každú kapitolu Silmarillionu, ako aj predstaviť nám náčrty a doplnkové ilustrácie jednotlivých postáv, rás a Stredozeme ako takej. A darí sa mu to naozaj vynikajúco.

Ako sám povedal, The Silmarillion Project je jeho vedľajším projektom, ktorého cieľom je vytvoriť vizuálne jedinečnú Stredozem odlišnú od štýlu filmov Petra Jacksona. Hoci má Aaron jeho filmy rád, chýbajú mu tie časy, kedy sa v ilustráciách Tolkienovho sveta nachádzalo viac rozmanitosti a vlastnej interpretácie autorov.

Jeho druhou motiváciou bolo viac prezentovať ženy a ľudí s inou farbou pleti. Kým Tolkien sa nevyhýbal v rámci rás a pohlavia ničomu, súčasný filmový "všetci sú belosi" trend je podľa Aarona symptómom ľudí ignorujúcich obsah Tolkienových textov. Navyše, všetky Tolkienove práce sú prezentované tak, akoby boli písané z obmedzenej historickej perspetívy (Pán Prsteňov a Hobit boli "napísané" hobitmi atď.).

Cieľom jeho adaptácie je ukázať to, čo sa naozaj stalo - udalosti, na ktorých je chybná alebo skreslená história založená. Rovnako, ako v prípade skutočných historikov, sú podľa neho prítomnosť žien a "farebných" ľudí, ako aj ich úspechy často ignorované. V žiadnom prípade však nechce prekrútiť to, čo Tolkien napísal, ale rozhodne plánuje využiť všetko, čo má k dispozícii, aby zdôraznil význam tých, ktorým sa nedostane vždy toľko pozornosti, koľko by si skutočne zaslúžili.

Viac o celom projekte, ako aj autorove popisy k jednotlivým obrázkom nájdete na tomto odkaze.

ČLÁNOK PRIDAL: Ella
Ďalšie novinky z kategórií INÉ

Tagy: silmarillion, j.r.r. tolkien, aaron diaz, dresden codak


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)