Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
NOVINKA | 14.4.2015 20:56 | KOMENTÁRE [2]
INÉ: Crew (rozhovor)

Exkluzívny rozhovor s exkluzívnym vydavateľstvom. Čo viac by ste chceli? Komiksy? Nech sa páči!

FS: Představovat našim čtenářům nakladatelství Crew by bylo mrhání časem, vždyť jste na knižním trhu bezmála dvacet let. Můžete nám prozradit, co se skrývá za tímto úspěchem? A jak se vlastně za dobu vaší působnosti proměnil komiksový trh?

Crew: Za naším úspěchem stojí hlavně trpělivost. Když jsme začínali, byli jsme čistě nadšenci, kteří se pustili do žánru, o který by si nikdo neopřel ani zablácené kolo. Byla to vážně dlouhá a pomalá cesta. Zpočátku jsme vydávali tempem jeden komiks ročně, pak dva, pak tři… teď jich děláme přes sedmdesát (z čehož je jasné že jsme poněkud zrychlili). Je fakt, že nám hodně pomohlo – a pořád pomáhá – že jak já, tak Petr Litoš, máme každý nějakou „poctivou“ práci, nemáme kanceláře a podobné zbytečnosti, takže jsme dlouhou dobu mohli táhnout nakladatelství jako takový trochu nákladnější koníček, který když extra neprodělává, tak je celkem v pohodě. Teď už se to zlepšuje, už nás nemůže potopit jediný neprodejný titul, ale ještě pořád není vyhráno. Trh dokáže člověka vždycky zaskočit. Je jako nindža.

FS: Když už jsme naťukli změny, nedá mi nezeptat se na komiksový magazín Crew, respektive jeho již třetí reinkarnaci, která se mi velice líbí. Můžete našim čtenářům říci něco bližšího o důvodech ke změnám, případně historii a plánech do budoucna?

Crew: To je celkem jednoduché. Ze začátku byla Crew koncipovaná na přestavování nových titulů, což byla poměrně hračka, protože všechny tituly byly u nás nové. Poprvé se tam prezentoval třeba Hellboy, Sandman, Lobo, Soudce Dredd, Sláine či Sin City. Časem, s restartovanou Crwí na druhou, jsme už více experimentovali a házeli tam víc příběhy z dospělejších sérií, jako byl Hellblazer, 100 nábojů, Transmetropolitan či Blacskad. Ovšem i tam jsme nakonec narazili na limity. Crew se za tu dobu prostě přežila.Co se týče přinášení informací, nemohla soupeřit s internetem – a najít skvělé krátké komiksy, které by se hodily do čísla, bylo čím dál těžší. Tak jsme se rozhodli, že se nebudeme nijak omezovat. Že prostě vydáme na pokračování celou první knihu… a pokud zaujme, budeme pokračovat dále, už mimo Crew. To nám umožnilo představit i náročnější věci, které jsou sice výborné, ale mají sevřenější příběh, nebo potřebujete víc dílů, abyste do nich pronikli. Zatím byla velmi úspěšná drsná kriminálka z indiánské rezervace Skalpy… a teď čekáme, jak si povede literární fantasy Mezi řádky (úžasná série, vřele doporučuji) a příběh dvou poldů stojících proti všem, Sam a Twitch. Ale už chystáme nový „ročník“, ve kterém představíme komiks Chew (u nás se bude jmenovat Ochutnávač), o světě, kde se nesmí jíst kuřata a lidé mají nadpřirozené schopnosti související s jídlem. Kromě toho se vrátí John Constantine alias Hellblazer, tentokrát v podání našeho oblíbeného Mika Careyho. A spousta dalších, úžasných věcí. Když budete sledovat www.crew.cz, dozvíte se víc.

FS: V nedávné době jste vydali parádní Kastu metabaronů, která se zařadila do edice Mistrovská díla evropského komiksu (MDEK). Kde se vlastně zrodil nápad na tento riskantní projekt? A co si v něm na čtenáře připravujete dále? Podíváme se s vámi i do méně známých komiksových krajin?

Crew: Evropské komiksy byly u nás pro nakladatele vždycky jen jiným jménem pro finanční sebevraždu. Na některých legendárních sériích stihlo pohořet i několik nakladatelů. A nás napadlo: Co to nevydávat jako obvyklé tenké knížky, takzvané „žiletky“ na pokračování (u nás nemají příběhy na pokračování prostě takovou tradici), ale vydat celý příběh v jedné knize? A ukázalo se, že tohle funguje.Většina titulů z řady je buď vyprodaná, nebo se k tomu kvapem blíží. Začali jsme atmosférickou fantasy Výprava za ptákem času od geniálního Loisela, následovala protiválečná sci-fi Věčná válka, mystický Incal od úžasného dua Jodorowsky a Moebius (od toho druhého u nás vyšla i jeho slavná sólovka Arzach), nádherně kreslená drsná škola Blacksad, irské historické fantasy Sláine… a když jsme u historie tak samozřejmě i Borgia, od velmistra erotického komiksu Mila Manary. A Kasta metabaronů. Té jsme se dost báli. Ne, že by to nebyla skvělá věc, ale tahle Dunou inspirovaná vesmírná sága má celkem osm dílů – čili kompletní vydání by mělo téměř 550 stran! To byla největší kniha (a nejdražší), kterou jsme kdy dělali, takže jsme opravdu měli docela strach. No a Kasta metaboronů zmizela z pultů skoro okamžitě. Ale klid, nehodláme přejít do oboru „luxusních komiksů pro movité“.

A co chystáme dál? Jako další bude legendární Enki Bilal a jeho Teorie rozpadu. Po monumentálním vesmírném dobrodružství se vrátíme zpátky na Zemi, do nedávné minulosti a ve dvou příbězích budeme svědky melancholických a politikou ovlivněných příběhů, od člověka, který má k východnímu bloku opravdu blízko.

FS: Na Slovensku je velice oblíbeným komiksovým odvětvím manga, ačkoli mnohými komiksovými nadšenci bývá často haněna. A to i přesto, že se jedná o styl východního komiksu. Jak se k ní staví redakce Crwe? Berete ji za nutné zlo, nebo sami vyhlížíte zajímavé příběhy, jakými je například nově otevřená série Útok titánů?

Crew: Tak manga je jedna z našich hlavních parket. Já osobně to beru tak, že mladší čtenáři, kteří by za našeho dospívání s nadšením četli Spider-Mana či jiné superhrdiny, dneska čtou Naruta, Bleach či Útok titánů. Možná proto, že je tam větší důraz na emoce, na vývoj hrdiny, možná je to kvůli silnému provázání s animovanými seriály… rozhodně manga válcuje svět. A baví nás to… a navíc, abychom si udělali radost, občas vydáme i nějakou mangu z kategorie „dědkové sobě“, něco, co jsme četli kdysi my. Třeba jsme tak udělali kompletního Crying Freemana. Nebo teď zběsile akční Gunsmith Cats.FS: Když se dívám na váš ediční plán, připravujete letos pro čtenáře zajímavé kousky i ze západního komiksu. Mimo pokračování rozjetých sérií také Batmana či Loba, tedy velice oblíbené postavy. Co považujete za pomyslnou třešničku na dortu? A jak se stavíte k sérii Ultimátní komiksový komplet Marvelu? Berete ji za „škodnou v revíru“ či naopak jako možnost přilákání nových čtenářů i ke Crwi?

Crew: UKK… k tomu máme smíšený vztah. Z jedné strany jsme třeba díky nim zrušili sérii Ultimate Spider-Man a spol, protože jsme nedokázali konkurovat cenám. A i většina ostatních vydavatelů přestala vydávat Marvel. Nemůžeme konkurovat mezinárodnímu soutisku. Ale díky téhle řadě se zase dostanou komiksy k obrovskému množství čtenářů, kteří o nich zatím třeba vůbec netušili… a možná pak ti lidé začnou shánět i něco dalšího. Třeba nám to vychová novou komiksovou generaci a my ji pak na stará kolena budeme sklízet.

A co se týče třešniček, tak samozřejmě jsou to ta nová Mistrovská díla evropského komiksu, Enki Bilal a jeho Teorie rozpadu… ale potěšilo nás i to, že se nám podařilo získat jak zcela nový komiks ze světa Zaklínače: Skleněný dům, tak pak komiksový přepis příběhů předcházejících Hře o trůny od George R. R. Martina. A těší nás, že začaly vycházet Skalpy, což je právě projekt, který jsme s úspěchem představili v Crwi. Rozjeli jsme nedávno i komiks Zero Aleše Kota, českého tvůrce, který se proslavil v zahraničí a momentálně píše pro Marvel, DC i Image. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na naše srdcovky Lucifer a Mýty. Obojí moderní fantasy, to první vycházející z vesmíru Sandmana, to druhé rozvíjející velký příběh uprchlých pohádkových bytostí.FS: Na svých stránkách pravidelně zveřejňujete top ten prodejnosti. Není tedy tajemstvím, že klasicky nejúspěšnější bývají komiksy nikoli pro mládež a dospělé, ale spíše ty dětské (namátkou Bart či Garfield). V čem vidíte základ tohoto úspěchu?

Crew: Je to jako v kinech. Taky jsou nejúspěšnější věci pro děti nebo pro celou rodinu (jako je Garfield). A hlavně, Barta distribuujeme přes trafiky, tam se nám nakonec povedlo slušně prorazit, takže se pohybujeme v úplně jiných prodejích.

FS: Mimo komiksů vydáváte také beletrii, a to převážně Štěpána Kopřivu, který nedávno publikoval svou detektivku Rychlopalba. Chystáte v tomto směru další projekty, jakým jsou například drsné romány Asfalt či komiksová kniha Nitro těžkne glycerínem?

Crew: Ty už nechystáme, ty už jsme vydali… a v případě Asfaltu i pravidelně dotiskujeme. Ale Štěpán momentálně přemýšlí nad dalším dílem své detektivky. A v plánu má i akční space operu. Pokud se na všechno nevykašle a nezačne zase psát něco úplně jiného. Třeba generační výpověď. (Ne toho se vážně nebojíme.)

FS: O ten políček jsem si přímo řekl… A co spolupráce s Jiřím Kulhánkem, kterému jste publikovali knihu Vyhlídka na věčnost? Můžeme se těšit na další akční jízdu? Aneb jak už bylo v Divokých a zlých: Daruj Crew, zachráníš život.

Crew: Kulhánek je tajemný a záhadný. O jeho další knize se dozvíme až ve chvíli, kdy ji napíše a bude se mu líbit a rozhodne se, že nám ji svěří. Do té doby o tom nechce ani mluvit. Takže se nechme překvapit.FS: Můžete nám závěrem říci něco málo o plánech do budoucna a představách o směřování vašeho nakladatelství?

Crew: No… myslím, že budeme dál vydávat komiksy.

FS: V nic jiného ani nedoufáme. Děkujeme za odpovědi a těšíme se na další poutavé příběhy, které nám pravidelně přinášíte.

Za Fantasy svět rozhovor vedl Tomáš Dostál, za nakladatelství Crew odpovídal Jiří Pavlovský.


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií INÉ

Tagy: crew, fantasy, komiks, manga, tomas dostal, jiri pavlovsky, sci-fi, horor


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 35.172.165.64
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
2. Yaonee 23.4.15, 13:02
:)
Ďakujeme! S Crew sa inak ani nedá.
1. Mercy 16.4.15, 21:37
:)
Skvelý rozhovor, dobre som sa pobavila :)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)