Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 603 užívateľov.
hits
NOVINKA | 8.9.2016 19:01 | KOMENTÁRE [0]
PODUJATIE: Nemám páru

2. Brněnský steampunkový večer

Vyhlížíte, kam za dobrodružstvím? Jediná česká ryze steampunková událost se vrací do brněských luhů a hájů! Druhý ročník festivalu Nemám páru je tady. Naleštěte kolečka, dofoukněte vzducholodě a připravte se na pořádnou jízdu! Čeká vás opět bohatý program plný hudby a přednášek, nebudou chybět sličné tanečnice a především se dočkáte prvního vystoupení steampunkových hudebních skupin v ČR! Vše vypukne již 24. září v brněnském klubu Slowone.

Letos jsme si pro vás připravili dva zahraniční hosty, z nichž první je maďarská steampunková kapela z Budapešti, jejíž styl je nazýván "steam-powered metal psychocircus": Lies of the Machine!. Výrazné jsou u nich prvky metalu a jejich vystoupení se mohou pochlubit propracovanou show se vším, co k ní patří. V playlistu nebude chybět ani horká letošní novinka – album Freakshow, které vyšlo 20.8.2016.

Druhým hostem jsou Turm und Strang, vůbec první rakouská steampunková kapela z Vídně, která nejen velmi těší na své první vystoupení u nás, ale přiveze i to nejlepší ze svého alba Laudanum ins Ohr!.Trojice hudebníků kombinuje dubstep-rock s prvky industriálu, crossoveru a to vše je zabalené do steampunkového hávu.

Obě kapely budou vystupovat v České republice úplně poprvé a určitě budou rády, když je přijdete podpořit.


Na pořadu dále budou:

Taneční vystoupení: Maya Full Power

Umělkyně, která je původem z Brna, se po 12 letech uměleckého života v zahraničí objevuje na české scéně. Její hlavní specialitou je fúze burleskních, tribalových a cirkusových vystoupení a zakládá si na tom, že si i většinu svých kostýmů navrhuje, šije a vyrábí sama.

Přednáška: Doba jedová aneb něco málo o tom, jak těžké bylo přežít ve viktoriánské Anglii
Přednáší: Jana Astarel Hlavinková


Jedy v jídle a kosmetice, bizarní nehody, drogy a nezdravá móda, cholera a mnoho dalšího. Pojďte si poslechnout o tom, že viktoriánská éra měla i své stinné stránky a žít v ní rozhodně nebylo tak romantické, jak je líčeno v románech…Bartitsu, reálná pouliční sebeobrana při které se neschvátíte
Pořádá: Dům rytířských ctností

Bartitsu bylo vyvinuto v 19. století proti nejhorším rabiátům Londýna a úspěšně přetrvalo dodnes. Využívá techniky boxu, vycházkové hole, savatu, jiu jitsu a dalších především evropských bojových umění. Bartitsu bylo vytvořeno pro dámy a gentlemany z vyšší společnosti, má využití při příležitostech od denní vycházky po společnost večerních šatů i smokingu. Bartitsu sloužilo jako inspirace pro souboje ve filmech se Sherlockem Holmesem. V krátké ochutnávce ukážeme průřez bojem na čtyři vzdálenosti a budete moci sami ocenit jednoduchost a eleganci technik Bartitsu.

Divadelní hra: Čaj o páté: Budoárové nesváry“
Scénář, režie: Diuk
Hrají: Pán: Diuk, Paní: Clarissa Dalloway, Komorná: Margueritte Weinlich


Rozpustilá idylka anglické rodiny stojí a padá se snahou milé komorné udržet vše, jak má být, ať už jde o pořádek v domě, tak o spokojenost jejího pána a paní. Jenže jak ví, ani jeden se nikdy nesmí dozvědět o její snaze potěšit oba, protože pod zdánlivě ideálním svazkem skřípou kolečka zmaru.

Poprvé se tato hra představí Brněnskému publiku.Přednáška: Okultismus ve viktoriánské době
(Přednáší Martina Bellovičová, Petra Slováková)


Jak inspirovaly tento fenomén zámořské objevy a odkud se vzala obliba spiritistických seancí? Jak vnímali lidé v 19. století magii a vědu a jak se inspirovali okultismem viktoriánští spisovatelé? To vše a mnohem více se dozvíte na přednášce o skrytých tajemstvích a době, kdy se nadpřirozeno těšilo obrovskému zájmu…

Nebude chybět tombola o věcné ceny a kostýmová soutěž. Rádi bychom vytvořili jedinečnou atmosféru tohoto festivalu a proto pokud máte doma tematický kostým nebo cosplay, provětrejte ho! Pokud kostým nemáte, nezoufejte, není povinný! Na akci můžete samozřejmě dojít v jakémkoliv oblečení.

Kromě již zmíněného na vás chystáme ještě další program, v němž nebude chybět ani taneční vystoupení. Letos bude akci doprovázet tržiště, kde naleznete nejen originální steampunkové a viktoriánské šperky, ale také mnoho dalších kreativních výtvorů a ručně šitých oděvů od značek jako jsou Classy Lady, Sleeping Beauty, Gabrielle Taroka, Porcelain Doll, Victorian Catherine a mnoho dalších. Prodejce stejně jako program budeme postupně doplňovat na facebookových stránkách akce, kde naleznete také veškeré potřebné informace.

Vstupenky na akci jsou již k dispozici za předprodejovou cenu 160 Kč. Tak oprašte vzducholoď či parostroj a dorazte 24. září do brněnského klubu Slowone!

Článok pre vás pripravila: Petra SlovákováČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií PODUJATIE

Tagy: nemam paru, brnensky steampunkovy vecer, petra slovakova, steampunk, fantasy, victorian catherine´s and steamzine picnic


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 34.239.154.240
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)