Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Margaret Weis
Hodnotenie: 97%
Popis:
Šesťdesiatročná americká spisovateľka píše fantasy a sci-fi poviedky a romány. Mnohé zo svojich diel napísala spolu s Tracym Hickmanom. Obaja sú považovaní za jedných z pôvodných tvorcov sveta Dragonlance, pričom niektoré z ich diel sa odohrávajú práve v krynnskom svete.
Autorová recenziaTrilógia Válka duší – Margaret Weis & Tracy Hickman

„Od zkázonosné Chaosovy války, po které bohové odešli z Krynnu, uběhlo už čtyřicet let. Ansalon ovládli krutí a mocní draci, kteří si mezi sebou rozdělili pevninu a vybírají daně od zotročených lidí.
Svět se mění, nikdo však netuší, jestli k dobrému, či zlému. Jednoho dne se však přes Ansalon přežene divoká magická bouře, jež s sebou přinese záplavy a požáry, smrt a zhoubu. A z chaosu povstane podivná, tajemná mladá žena. Její osud je nerozlučně spjat s osudem Krynnu. Protože jen ona zná budoucnost, která je zvláštním spůsobem pevně svázaná se strašlivým tajemstvím minulosti...“


Túto sériu zo sveta Dragonlance tvoria diely nazvané Draci padlého slunce, Draci ztracené hvězdy a Draci zmizelého měsíce. Siahla som po nich bez najmenšieho zaváhania, pretože časť tvorby Weisovej-Hickmana je mi dobre známa. Mala som teda aj veľké očakávania.
V úvodnej knihe trilógie autori rozvíjajú hneď niekoľko dejových línií: počas divokej búrky sa v opustenom údolí zjaví mladá dievčina s obrovskou magickou mocou, ktorú si skupina prechádzajúcich vojakov okamžite zamiluje a spravia z nej svoju veliteľku; v inej časti sveta mladý elfský princ Silvanoshei konečne dostane možnosť dokázať, že je muž, ale zvláštna búrka mu nečakane skomplikuje život; zo starej zapečatenej hrobky dávnych hrdinov vylezie podivný šotek (z dôvodu chýbajúceho slovenského ekvivalentu použijem český výraz), ktorého musí strážiť ufrflaný solamnijský rytier Gerard. Okrem toho sa v sérii zjavujú ďalšie významné postavy, medzi nimi napríklad čarodej Palin Majere, ktorého strýka fanúšikovia Weisovej-Hickmana určite poznajú z iných príbehov.
Od začiatku je jasné, že sa cesty jednotlivých postáv skôr či neskôr pretnú. Autori príbeh bravúrne rozpracovali, prinášajú stále nové zápletky, pričom celý dej vedú k neodvratnému koncu.
A propos, koniec. Asi by bol naivný ten čitateľ, ktorý by čakal niečo iné ako porážku Zla, no napriek tomu si autori ponechali na záver zopár prekvapení, vďaka čomu séria nekončí tuctovo.
Jednotlivé postavy sú veľmi dobre prepracované. Každý z hrdinov aj hrdiniek má svoje dobré aj zlé stránky, ktoré spolu vytvárajú zaujímavé a originálne celky. Weisová-Hickman vo svojom diele neidealizujú, ani zbytočne nevulgarizujú. Podarilo sa im vytvoriť hrdinov, ktorí sú uveriteľní a na čitateľa pôsobia reálne. Žiadnu Mary-Sue tu nenájdete. Válka duší je príkladom výborne fungujúcej spolupráce spisovateľky a spisovateľa.
Jediné, čo by som ľahkému a pútavému štýlu vytkla, je nedostatok humoru. Zvyknutá na fantastickú sériu Cyklus Brána smrti som od spomínanej dvojice čakala kopu vtipných a originálnych hlášok. Válka duší je však na ne trochu skúpa, čo je škoda. Humor tentokrát ustúpil ponurejšej atmosfére.
V celku ide o výbornú trilógiu, ktorá svojimi zaujímavými a hlavne zmysluplnými dialógmi a so stráviteľnými opismi tvorí parádny príbeh. Válka duší si udrží plnú čitateľovi pozornosť až do poslednej bodky. (Nielen) fanúšikovia Weisovej-Hickmana by si túto trilógiu nemali nechať ujsť.

Osobné hodnotenie: 98%
Recenzia od Bruja (04. 02. 2009 05:59:32)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)