Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac október zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Hore
Režisér: Pete Docter, Bob Peterson
Hodnotenie: 85%
Popis:
Hore (Up) je animovaný film z dielne štúdií Pixar, ktorý na obrazovky prináša Walt Disney Pictures. Do kín sa dostal aj v 3-D formáte. Verejnosť ho prvýkrát uzrela na jeho premiére 29. mája 2009 v USA, na filmovom festivale Cannes, kde týmto filmom odštartovali celý festival. Up je prvý 3D animovaný film, ktorému sa kedy takáto úloha ušla a zároveň aj prvý 3D film od Pixaru. Režíroval ho Pete Docter, ktorý v minulosti režíroval aj film Príšerky s.r.o (Monsters Inc.). Postavy dabujú napríklad Edward Asner, Christopher Plummer, Jordan Nagai a aj Bob Peterson, ktorý sa spolupodieľal na réžii filmu.
Filmová recenziaKeď sa dostal animovaný film na plátna kín, tak som si ho chcela pozrieť,ale nejako veľmi ma to nelákalo. Potom v jednu nudnú sobotu večer sme sa rozhodli s priateľom pozrieť si ju. Musím povedať, že v sebe má tento animovaný film krásnu myšlienku.

V skratke je to príbeh o chlapovi menom Carl Fredricksen, ktorý stratil svoju manželku, chcú ho vysťahovať, ale on sa tomu bráni, preto sa rozhodne vyletieť vysoko do oblakov, spolu so svojim domom pomocou héliových balónov a odcestovať tak do Brazílie. Tam, kde sa chcel dostať spolu so svojou ženou, ale nikdy si tento sen nesplnili. Do osudu sa mu pripletie aj mladý skaut Russell, ktorý s ním zažije poriadne dobrodružstvo v džungli, kde stretnú aj hovoriaceho psa.

Aj keď ide o vskutku dobrý film, predsa len na mňa, aspoň z emocionálnej stránky, zapôsobil najviac úvod filmu. Tu je ešte Carl mladým chlapčekom, ktorý sa náhodne stretne s veľmi ukecanou dievčinou Ellie. Ide o podarenú šibalku, ktorá k nemu vlezie aj do izby a donúti Carla odprísahať, že s ním pôjde do Brazílie. Jedno s druhým a vidíme, ako sa Carl a Ellie vzali. V sprievode krásnej hudby vidíme ako plynie ich život. Ako sa navzájom milujú, ako sa snažia mať deti, no nemôžu ich mať kvôli tomu, že je Ellie neplodná, jej smútok, ich prácu i to, ako sa snažia našporiť konečne peniaze na Brazíliu, no vždy ich na niečo spotrebujú. Či človek chce, alebo nechce, vyvolá mu ich život spokojný úsmev na perách a predstavuje si, že aj on bude mať takého partnera a taký vzťah. Potom náhle, pravdupovediac ma to prekvapilo, že to dali do animáku, Ellie zomrela a Carl ostal sám ako prst. Smutný a nešťastný. Je pravda, že deti, musia byť istým spôsobom konfrontované so smrťou, ale táto scéna dojala aj mňa. Vzhľadom na to, že vedľa mňa sedel môj priateľ, silno som stiskla jeho ruku. Vcítila sa do Carlovej situácie a povedala si, že ak ja zomriem, tak naraz so svojím priateľom, aby som nezažila to, čo zažil Carl. Skladám klobúk pred režisérom, pretože pri žiadnej inej rozprávke som nemala toľko sĺz v očiach.

Nebudem pitvať ďalej dej ani postavy, pretože cieľom mojej recenzie bolo poukázať na tento úvod a na myšlienku filmu. Nechcem prezdrádzať pointu, ale rozhodne ma chytila za srdce. Hovorí o sile lásky, o tom, že aj keď dáme niekomu nejaký sľub, ale je nemožné ho splniť, tak to ľutovať nemusíme, ak toho druhého stratíme, nesmieme sa utápať v žiali a vyčítať si to. Nesmieme prepadnúť smútku, pretože pre toho druhého, ak nás ľúbil, je dôležité to, že s nami mohol byť a mohol zažiť krásne chvíle po našom boku. Musíme pochopiť, že to, čo považoval v detstve daný človek za dobrodružstvo, možno zažil s nami.

Moje osobné hodnotenie filmu je 80%. A aj keď to možno nebol animák vtipný ako Ice Age, či Ja, zloduch, bolo to vykompenzované tou vážnejšou stránkou.
Recenzia od Lectrice (17. 01. 2011 08:04:00)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)