Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Časovač
Režisér: Jac Schaefferová
Hodnotenie: 96%
Popis:
TiMER je režisérskym debutom Jac Schaefferovej(narod. 1978), ktorá je aj autorkou scenára.
Filmová recenziaBravúrne jemné sci-fi

Timer je originálny film – teda aspoň ja som ešte nepočula o žiadnej podobnej knihe ani filme. Tvorcovia sa pohrali so skvelou myšlienkou, výborne ju rozpracovali, až vznikol film, ktorý považujem za jeden z najkvalitnejších, aké som kedy videla.

Blízka budúcnosť. Je naozaj blízka – ľudia sa obliekajú ako my, jazdia na rovnakých autách, bývajú v rovnakých domoch a majú rovnaké povolania. Na prvý pohľad nič nezvyčajné. Niečím sa však táto spoločnosť od skutočnej líši – timerom (v slovenčine „časovač“, ale ja mám už pojem „timer“ vžitý ako terminus technicus). Drobný prístrojček, len tenký display na vnútornej strane zápästia, ktorý odrátava čas. Jeho čaru prepadli tisícky ľudí. V štrnástich rokoch môže človek konečne dostať svoj vlastný timer a tá chvíľa sa stáva významnou udalosťou. Významnejšou je snáď len moment, kedy sa na timeri objavia samé nuly. Tento drobný zázrak totiž odrátava čas, ktorý jeho nositeľovi zostáva do stretnutia s pravou láskou. Vitajte v spoločnosti, kde existuje aj pre manželstvo stopercentná garancia.

Na prvý pohľad parádny vynález. Spolužitie dvoch ľudí stavia do úplne iného svetla. Nositelia timera vlastne len čakajú, kedy sa stretnú s človekom, ktorý je im doslova súdený (na základe vlastností a zložitej chémie). Všetky ostatné vzťahy (ak vôbec dovtedy existujú) môžeme pokojne nazvať zabíjaním času. Dokonalá základná dejová línia. Dokazuje, že ohromujúce špeciálne efekty, prepracované kostýmy a kopa ultramoderného technického šrotu nie sú podmienkou kvality. Pri tomto filme je výrok „v jednoduchosti je krása“ doslova zlatý.

Tvorcovia veľmi jemne narábali s emóciami a povahami postáv. Hlavní hrdinovia sú bežní, až nudní ľudia so svojimi každodennými starosťami a radosťami. Postavy sú naozaj pestré, mohla som si vybrať svojho obľúbenca z pestrej škály – od mladého muzikanta po ženu s hlasno tikajúcimi biologickými hodinami. Film krásne ukazuje, aký vplyv má reklama na spoločnosť a ľudské vzťahy.

Hoci je film v prvom rade romantický, záver prehnaná „sladkosť“ nepokazila. Vyhol sa pravidlu, že každá romanca musí končiť svadbou a otrepanou formulkou „šťastne až naveky.“ Do poslednej chvíle som čakala takýto záver, takže otvorený koniec ma milo prekvapil.

Verím tomu, že nie každý bude zdieľať moje nadšenie z tohto filmu. Svedčí o tom aj priemerné hodnotenie, ktoré má film na rôznych internetových stránkach. Moje očakávania však výrazne prekonal a na rozdiel od mnohých filmov pre mňa pozeranie TiMERa nebolo vôbec stratou času.

Osobné hodnotenie:
91%
Recenzia od Bruja (03. 11. 2011 01:59:07)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)