Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Upírska akadémia 3 - Tieňom pobozkaná
Autor: Richelle Mead
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Rose vie, že láska medzi strážcami je zakázaná. Jej najlepšia priateľka Lissa, posledná Dragomírovská princezná, musí byť pre ňu vždy číslo jedna. Keď však ide o božského Dimitriho Belikova, pravidlá neplatia. Aj keď to znamená klamať Lisse a staviť na to ich dlhoročné priateľstvo. Odkedy Rose zabila prvého strigoja, niečo sa v nej zmenilo. myseľ jej zahaľuje temnota a duchovia ju varujú pred nesmrteľnými nemŕtvymi. Strigoji bažia po pomste a v jej naplnení im nezabránia ani železné brány Akadémie. V bitke ako z najhorších nočných môr si bude musieť Rose vybrať medzi životom, láskou a dvoma ľuďmi, na ktorých jej záleží najviac... ale jej voľba spôsobí, že prežiť môže len jeden! Tretie pokračovanie najlepšej upírskej série súčasnosti.
Knižná recenziaAk som si po prvom dieli Upírskej akadémie nebola touto sériou celkom istá, tak druhý ma chytil a tretí celkom pohltil. Autorka presne vie, ako, kedy a v akom množstve dávkovať tie správne informácie, aby udržala čitateľov v napätí a nútila ich čítať ďalej. A aj vďaka tomu som sa tiež pridala k zástupom fanúšikov, ktorí zhodne tvrdia, že toto je naozaj tá najlepšia upírska séria súčasnosti.

Tento diel je už od začiatku o poznanie temnejší ako predchádzajúce. Najväčšiu zásluhu na tom má Masonova smrť, z ktorej sa Rose stále nevie spamätať a dokonca sa z nej aj viní. Veď možno ešte mohol žiť, keby... Všetko sa ešte viac zamotá, keď Rose začne v areáli školy vídať Masonovho ducha. Najprv si myslí, že sa zbláznila, no postupne odhaľuje, že za tým bude zrejme niečo iné. Niečo, čo môže ohroziť život všetkých morojov a dampírov na Akadémii.

Celý čas som počúvala, že Tieňom pobozkaná je najlepšou časťou celej série a rýchlo som aj pochopila prečo. Napriek a možno práve kvôli zármutku, ktorý Rose prežíva, sa snaží zaradiť späť do bežného života a sarkazmus spolu s pohotovými poznámkami, ktoré mi neraz vykúzlili úsmev na tvári, z nej doslova sršia. Mladší žiaci a dokonca aj niektorí rovesníci k nej teraz vzhliadajú s úctou a potajme hľadajú na jej krku molnijské znaky, ktoré si však stále zakrýva dlhými vlasmi, pretože až príliš bolestivo zistila, čo to stojí získať ich. Aj vďaka tomu dospela a už by ste v nej márne hľadali to prchké a impulzívne dievča, akým bola na začiatku série. Teraz mi je oveľa sympatickejšia a bližšia, jej radosti a smútok prežívam oveľa intenzívnejšie a o to väčší mám zážitok z čítania. A, čo ma tešilo najviac, konečne sa pohol jej vzťah s Dimitrim! Ale to tiež len preto, aby mi autorka vzápätí dala poriadnu facku.

Naproti tomu, nemám pocit, že by nejakým vývojom prešla Lissa. Čoraz viac času trávi s Adrianom pri skúmaní ducha, čo sa nepáči Christianovi a o žiarlivostné scény preto nebude núdza.

Prvá polovica knihy sa trochu vlečie. Neustále vás bude nútiť rozmýšľať nad tým, či sa Rose naozaj zbláznila, pretože všetko tomu skutočne nasvedčuje, alebo či je za tým niečo iné. Potom však všetko naberie rýchlejší spád a zrazu si uvedomíte, že prevraciate stránky, akoby šlo o život. A o ten aj pôjde. Ale veď, prečítajte si to sami. Určite neoľutujete.

V závere knihy ma autorka tak šokovala, že som nemala slov a moje pocity dokázali vyjadriť len gifové obrázky. Aby ste mali o tom nejakú predstavu, dávam ich aj sem. Nakoniec poviem už len toľko: prečítajte si túto knihu! A ak ste sa do série ešte nepustili, urýchlene tak urobte.

Moja reakcia, keď som to čítala:Potom, keď mi to celé došlo:A po prečítaní poslednej vety:

Recenzia od Ella (24. 03. 2014 11:07:07)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)