Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Percy Jackson 4: Boj o labyrint
Autor: Rick Riordan
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 90%
Obsah:
To posledné, o čo by Percy stál, je malér v škole, do ktorej ešte ani nenastúpil. Lenže na úvodnej exkurzii víta nováčikov čudesný tím roztlieskavačiek, ktoré polokrvným rozhodne nedrukujú! S blížiacimi sa Percyho 15. narodeninami sa svet okolo neho stáva čoraz nebezpečnejším, a tak sa Percy a jeho priatelia vydávajú na štvrtú letnú výpravu, tentoraz do prastarého Daidalovho labyrintu. V dômyselnom podzemnom bludisku na nich čakajú krvilačné obludy aj starí nepriatelia, prekvapenia, hádanky, boje na život a na smrť. Schyľuje sa k neľútostnej vojne medzi olympskými bohmi a temnými silami vládcu Titanov...
Knižná recenziaPercyho svet je jedinečný tým, že autor svojím príbehom nekopíruje nič, čo tu už bolo predtým. Žiadni upíri, žiadni anjeli, ale grécki bohovia, tak ako ich poznáme zo starých bájí, no tentokrát prispôsobení dnešnému svetu. Tento nápad ma hneď od počiatku zaujal, preto som po sérii siahla a ani po štvrtej knihe v poradí nie som sklamaná. Práve naopak. Autor každým ďalším dielom viac rozvíja svoj výnimočný rozprávačský talent a dokáže čitateľa zaujať natoľko, že nebude spokojný, kým knihu neprečíta, dokonca aj keby mal byť kvôli tomu celú noc hore.

V tejto knihe už badateľne cítiť, že bitka s Titanmi je na spadnutie a pochmúrnu atmosféru navodzuje aj labyrint, do ktorého sa hrdinovia musia vydať, aby našli bájneho architekta Daidala a presvedčili ho, aby im pomohol zabrániť Kronovým vojskám dostať sa do Tábora. Tam Percyho a jeho kamarátov čakajú náročné situácie, ktoré preveria ich odvahu, vytrvalosť a silu priateľstva. A komu v predchádzajúcich knihách chýbala romantika, tak tentoraz bude určite spokojný. Iskrenie medzi Percym a Annabeth na jednej strane takmer prepuká v požiar, no na tej druhej sú Percyho city vystavované skúškam v podobe jeho novej kamarátky Rachel, ktorú spoznal už na Hooverovej priehrade, ako aj pôvabnej Kalypsó, krásnej nymfy, ktorá zachráni Percymu život. Na scénu sa takisto vracia aj Nico di Angelo, ktorého poháňa jediný cieľ – pomstiť smrť svojej sestry Biancy, z ktorej stále viní Percyho.

Celá kniha je pretkaná akciou, napätím a nečakanými zvratmi, no aj humorom, ktorý je pre Percyho taký typický. Kniha naberá na kvalite aj tým, že hrdinovia sú už starší, preto sú aj ich zmýšľanie a reakcie trochu dospelejšie, hoci sa stále nechávajú unášať citmi a vrhajú sa do vecí často bezhlavo, čo ich neraz dostane do nebezpečných situácií, v ktorých im doslova ide o holý život.

Štvrté pokračovanie Percyho dobrodružstiev je rozhodne zatiaľ najlepšou knihou série a tvorí veľmi dobrý odrazový mostík pred finálnym dielom, v ktorom bitka o Olymp a záchranu sveta prepukne naplno. Nemôžem inak, ako ju len vrelo odporúčať všetkým fanúšikom fantasy, a to bez ohľadu na vek, pretože Rick Riordan si svojím rozprávačským talentom a nevtieravým humorom dokáže získať skutočne každého.
Recenzia od Ella (30. 03. 2011 09:09:29)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)