Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac apríl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
40%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 503 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Rozpoznání vzorů
Autor: William Gibson
Vydal: Laser-Books
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Nemáme budúcnosť, pretože naša prítomnosť je príliš nestabilná. Máme len rizikový manažment. Vymýšľanie scenárov pre daný okamžik. Rozpoznávanie vzorov... Cayce Pollardová je prorokom novej éry. Pracuje ako svetovo uznávaná lovkyňa trendov, analytička javov trhu a módnych smerov. Keď prichádza do Londýna, aby ocenila zmenu loga istej nadnárodnej spoločnosti, dostáva úlohu oveľa ťažšiu, ako všetky, s ktorými sa stretla doteraz. Má nájsť tvorcu enigmatických videoklipov, ktoré sa objavujú na internete a stali sa objektom rastúceho kultu. Prenasledovaná spomienkami na otca – gurua bezpečnostných systémov a pravdepodobne zamestnanca CIA, ktorý zmizol behom útokov na WTC v septembri roku 2001 – sa Cayce vydáva na nebezpečnú cestu po paralelných svetoch marketingu, globalizácie a teroru, a mieri k miestu, v ktorom sa pretínajú všetky tieto sféry...
Knižná recenziaČítať knihu, ktorá je a zároveň nie je o marketingu, po 3 skúškach z predmetov, ktoré majú slovo marketing v názve, ma spočiatku odrádzalo. Pohľad na vydarenú obálku a následne pár strán z tohto dielka ma presvedčili, že je to naozaj dobrý nápad.

William Gibson je medzi scifistami známa veličina. Rozpoznání vzorů však nie je sci-fi román, i keď obálka vraví, že do tejto kategórie patrí. Vydavateľstvo proste chcelo zachovať jednotný formát Gibsonových kníh, a ak si z edície Mistrovská díla SF odmyslíme práve to SF, tak dostaneme to, čím táto kniha naozaj je. Majstrovským dielom.

„Hasil si to dvěstepadesátkou a trefil čumákem kachnu.“
Cayce Pollardová je prorokom novej éry. Za svoje nadanie na odhaľovanie trendov a posudzovanie log firiem však platí. Napríklad alergiou na značky či maskotov. Jej život je poznamenaný stratou otca, ktorého nevidela od útoku na „dvojičky“.
S Cayce sa stretávame, keď prichádza do Londýna, aby ocenila zmenu loga istej nadnárodnej spoločnosti.
Táto úloha sa radí k tým rutinnejším, no to čo nasleduje, je úloha ťažšia ako čokoľvek, s čím sa Cayce stretla. Má nájsť tvorcu záhadných videoklipov, útržkov, ktoré sa objavujú na internete a ktorým prepadá čoraz viac a viac ľudí.
Cayce sa teda vydáva na nebezpečnú cestu po paralelných svetoch marketingu, globalizácie a teroru a mieri k miestu, kde sa tieto tri sféry prekrývajú...

„Dnes je všechno do nejaké míry odrazem nečeho jiného.“
Prvé, čo ma na tejto knihe dostalo, je jej atmosféra. Zmysel pre detaily, neopotrebované prirovnania a záhada okolo klipov, prinútia zabudnúť na okolitý svet a nepustiť knihu z ruky.
Gibson nepotrebuje množstvo mŕtvol k vytvoreniu akcie a napätia, postavy majú vlastne neobvyklú „životnosť“, keďže konca knihy sa v dobrom (či trochu horšom) zdraví dožijú všetci.

Plusom sú i komplexné, do hĺbky vykreslené charaktery a zachytenie toho, že z nevinnej zábavy na internete môže vzísť závislosť a posadnutosť.

Gibsonov jazyk nie je zložitý, pracuje s detailmi, farbisto zachytáva pocity hlavnej hrdinky, pričom dej nezabúda gradovať a zápletka si to voľným štýlom „hasí“ až k rozuzleniu.

Pri nachádzaní záporov by som sa musela veľmi snažiť. Snáď mierne pomalší rozjazd, a zorientovanie sa v zrkadlovom svete, môže menej náročných čitateľov odradiť.
No i pre tých, pre ktorých je guerilla marketing neznámym pojmom, či tých, ktorí neriešia, aký vplyv má logo na celú firmu, je kniha skvelým čítaním, ktoré navnadí rozšíriť si knižnicu o ďalšie Gibsonove romány.
Recenzia od Shaola (24. 06. 2011 06:24:59)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)