Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Zlodejka kníh
Autor: Markus Zusak
Vydal: Ikar
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy. Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom "tam vonku", kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom "vnútri", v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec. Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom.
Knižná recenzia"Keď sa pustila do písania svojho príbehu, rozmýšľala, kedy presne knihy a slová začali znamenať nielen niečo, ale všetko."


Hlavnou postavou tohto príbehu je Liesel Memingerová. Žije v adoptívnej rodine na ulici s názvom Himmelstrasse v časoch nacistického Nemecka. Postupne si zvyká na svojich nových rodičov. Jej ocko, akordeonista Hans Hubermann je veľmi láskavý, pomáha jej s nočnými morami, učí ju čítať a obveseľuje ju svojou hudbou. Jej mama Rosa jej stále nadáva, ale vo vnútri je to dobrá žena... Ďalej spoznáva svojho najlepšieho kamaráta, Rudyho Steinera, chlapca s citrónovožltými vlasmi a židovského pästiara Maxa, ktorý sa zhodou okolností skrýva u nich v pivnici. Liesel okrem iného kradne knihy.

Zlodejka kníh splní všetky vaše bežné požiadavky na knihu: Rozosmeje vás. Rozplače vás. Donúti vás k zamysleniu. Vlastne ju nejakú dobu nebudete vedieť dostať z hlavy.
A ja na to: Bolo načase! Vzhľadom na môj predošlý nájazd na kníhkupectvo, ktorý bol totálny fail- teda nič svetoborné som si odtiaľ nedoniesla a dva mesiace hladujem a túžim po nejakej novej dobrej knihe, celkom dobre mi padlo niečo, čo ma tak vtiahlo do deja, čo som dokázala precítiť a čo ma tak obohatilo.
Zlodejka kníh je priam čarovná kniha. Forma je dosť nezvyčajná, tie krátke fakty vsunuté do textu a tak... Rozprávač Smrť, ktorého natoľko zaujme príbeh malého dievčaťa, že sa mu popri všetkej tej práci rozhodne venovať zvýšenú pozornosť, je skvelý. Udalosti sleduje aj priamo ako svedok, aj cez Lieseline slová z jej knihy, ktorú jedného dňa našiel. Po celú dobu nás sprevádza jeho čierny humor, jeho osobitý pohľad na veci a celému príbehu dodáva melancholickú atmosféru. Veď je to príbeh z čias druhej svetovej vojny- nie je veselý.
A páči sa mi. Veľmi sa mi páči.
Recenzia od Lina (27. 08. 2011 07:08:46)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)