Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Stefanove denníky 2: Túžba po krvi
Autor: Kevin Williamson, Julie Plec
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Stefan a Damon sú teraz upíri a musia sa vyrovnať následkami svojho osudu. Mystic Fall´s už nie je pre nich bezpečným miestom. Aby unikli lovcom upírov, rozhodli sa uniknúť do New Orleans. Damon stále smúti nad stratou Katherine, ale New Orleans ponúka množstvo neodolateľných pokušení. Stefan sa zamiluje do dievčaťa a jeho vôľa odolať túžbe po krvi je vystavená ťažkej skúške. Stretne skupinu upírov, ktorí ho naučia, ako prežiť a nezabíjať pri tom ľudí. Damon ide vlastnou cestou, čo mu však prinesie problémy. Zajme ho sadistický lovec upírov. Stefan vie, že musí svojho brata zachrániť. Bude musieť obetovať svoju novú lásku, aby pomohol Damonovi?
Knižná recenziaV prvom diely sme sa s bratmi Salvatorovcami rozlúčili tesne po ich premene na upírov. Túžba po krvi začína len pár dní po tejto udalosti, ktorá zásadne zasiahla do ich životov. Stefan začína pridávať na svoj povestný zoznam prvé obete a Damon stále tvrdohlavo odmieta svoje nové Ja. Dej sa rozprúdi v momente, keď sa chlapci ocitnú na pohrebe vlastného otca, kde si ich ľudia samozrejme všimnú a spoznajú ich. Nasleduje naháňačka a rýchle rozhodnutie nastúpiť do najbližšieho vlaku smerujúceho do New Orleans. V tomto meste nových nepoznaných možností sa bratia rozdelia, pretože Damon už viac nedokáže znášať fakt, že tak ako si Janíčko s Marienkou značili cestu odrobinkami chleba, tak jeho podarený braček necháva za sebou jednu mŕtvolu za druhou. Vtedy sa všetko zvrtne. Stefan spozná Lexi, ktorá ho naučí slušným spôsobom a Damon padne do zajatia, ktoré v ňom prebudí skutočného netvora.

Kým prvá kniha sa zameriavala predovšetkým na Katherine, táto si vzala na mušku Stefanov vzťah k Damonovi. Dej sa točí okolo toho, ako sa ho pokúša vyslobodiť z rúk ziskuchtivého a prefíkaného cirkusového principála. Pritom sa učí ovládať nekonečnú túžbu po ľudskej krvi a spoznáva svoju prvú skutočnú lásku, ktorá mu však, bohužiaľ, aj Damonovým pričinením dlho nevydrží.

Čo sa týka Stefana, zo seriálu som mala pocit, že jeho šnúra vrážd a bezhlavého krviprelievania trvala dlhšie ako pár dní. Rovnako sa zdalo, že upíria odvykačka je tiež dlhodobá záležitosť, ale v knihe to zvládol ľavou zadnou, akoby vlastne o nič nešlo. Dúfam, že v nasledujúcich dieloch ešte spoznáme Stefana Rozparovača, s ktorým je určite väčšia zábava ako so Stefanom Všetko-je-to-moja-vina-som-strašná-príšera.

Najväčším potešením celej knihy bola Lexi. Napriek tomu, že sa v seriály príliš dlho neohriala, musel si ju obľúbiť každý divák. Preto bolo dobrým ťahom odhaliť kúsok aj z jej života. Čitateľ sa dozvie, ako sa vlastne stala upírom a prečo funguje len na zvieracej krvi. Tu musím poukázať na rozpor so seriálom, v ktorom sa táto postava vyjadrila, že síce skúšala "zvieraciu diétu", ale vydržala jej len tri týždne. Zrejme nemôžeme očakávať zhodu v každom detaile.

Druhou príjemnou postavou bola zase Callie. Tak veľmi sa odlišuje od Eleny, že si okamžite získala moje srdce. Je múdra, odvážna a hlavne rozvážna. Hoci pri pomyslení na to, že sa zamilovala do upíra, by ste túto časť mojej charakteristiky mohli aj spochybniť, nerobte to, kým si knihu neprečítate a skutočne Callie nespoznáte.

No a nakoniec, nemôžem zabudnúť na Damona. V tejto knihe som konečne pochopila, prečo sa hlavne zo začiatku seriálu správal tak chladne, bezhlavo a kruto. Väznenie, mučenie a zápasy s divými šelmami na život a na smrť by zmenili aj toho najväčšieho ľudomila a nemožno sa Damonovi ani diviť, že svojho brata kvôli tomu znenávidel.

Menším sklamaním bola nie príliš strhujúca zápletka, dej bol až príliš priamočiary a nebyť trochu akcie a prekvapivého zakončenia, bol by druhý diel len slabým odvarom toho prvého. Takto si zachoval aspoň trochu dôstojnosti a drží sa v závese za svojím predchodcom. Pokiaľ ste fanúšikmi seriálu, po knihe určite siahnite, aspoň sa dozviete viac o svojich obľúbených hrdinoch a ich ťažkých upírskych začiatkoch.
Recenzia od Ella (29. 04. 2012 19:09:59)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)