Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Tvory legiend: Erania
Autor: Zanian
Vydal: Dibuk
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Liam je sirota. Celý svoj doterajší život prežil v sirotinci a na svojich rodičov nemá žiadne spomienky. Jedného dňa sa rozhodne opustiť jediné miesto, ktoré pozná a vydáva sa hľadať svoju minulosť do Eranie. Jeho pátranie ho zavedie na nečakané miesta, až spadne rovno doprostred diania vo vojne so znepriateleným Meridianom.
Knižná recenziaSlovenská fantasy scéna je, dá sa povedať, ešte stále v plienkach. No našťastie aj tu máme mladých autorov, ktorí majú dosť odvahy na to, aby sa do tohto žánru pustili. Veď nakoniec, ako povedal sám Zanian (autorov pseudonym), jediným limitom fantasy je ľudská predstavivosť. A ako všetci vieme, tá prakticky ani hranice nemá.

Liam je sirota. Celý svoj doterajší život prežil v sirotinci a na svojich rodičov nemá žiadne spomienky. Jedného dňa sa rozhodne opustiť jediné miesto, ktoré pozná a len s drobným dedičstvom v podobe prívesku, obrázku rodného domu a niekoľkých mincí sa so svojím najlepším priateľom Zanianom vydáva hľadať svoju minulosť do Eranie. No len čo prekročia hranice mesta, musia sa rozdeliť. Liam zostáva uväznený na spustošenej východnej strane a dokonca ho okradnú. Nebol by to však on, keby to nechal len tak. Prenasledovanie zlodeja ho dostane do nebezpečných situácií a odhalí mu tajomstvá, ktoré mali radšej ostať skryté.

Pokiaľ nemáte radi nezáživné a zdĺhavé opisy, tak vás poteším. V knihe ich rozhodne nenájdete. Namiesto toho sa autor rozhodol rovno naplno vhupnúť do deja, ktorý je plný zvratov, nečakaných situácií a odhalení, ktoré vám dokážu vyraziť dych. Určite sa pri čítaní ani chvíľu nebudete nudiť. Jednoducho na to nebudete mať čas. Jedno dobrodružstvo okamžite strieda druhé a keď budete mať pocit, že hrdina to konečne zvládol a môže si aspoň na chvíľu vydýchnuť, stane sa niečo, čo vás z tohto omylu okamžite vyvedie.

Je skutočne pozoruhodné, že si autor vytvoril svoj vlastný svet, v ktorom sa celý príbeh odohráva. Spoznáte nové miesta a nových ľudí, ktorí majú svoje vlastné zvyky, tradície a osudy. Ako už vypovedá samotný názov knihy, nebudú chýbať ani legendárne tvory, o ktorých ste predtým ešte isto nepočuli. V tomto smere skutočne oceňujem originalitu, s akou Zanian k písaniu knihy pristupoval. Páčili sa mi aj trochu nevšedné mená a názvy, ktoré si vymyslel, preto sa nemusíte báť, že by ste sa stretli s nejakou tuctovosťou. :)

Samotné postavy sú veľmi sympatické, konajú logicky a v podstate tak, ako sa od nich aj očakáva. Hoci, čo sa týka ich prejavu, niekedy môžete pochybovať o ich skutočnom veku. Na druhej strane je však pravda, že prostredie, v ktorom človek vyrastá, ho ovplyvňuje a aj v tom skutočnom svete som sa už stretla s ľuďmi, ktorým by som hádala viac rokov alebo dokonca aj menej než naozaj majú.

Čo by som mohla vytknúť, je jedine štylistika. V niektorých prípadoch mohli byť vety sformulované trochu inak, aby pôsobili prirodzenejšie, no keďže si autor svoje dielo editoval sám, nemožno mu to mať až tak za zlé. Pokiaľ sa kniha dostane do rúk odborníkom (čo dúfam, lebo skutočne by stálo za to, aby vyšla aj v tlačenej podobe), tieto drobné chybičky krásy určite budú vedieť odstrániť.

Aby som to zhrnula, Tvory legiend je kniha plná napätia a zvratov, dej je dynamický a postavy si proste musíte zamilovať. Príbeh vás pohltí od prvej strany a nebudete chcieť čítačku pustiť, kým neprídete až na koniec. Milovníkom fantasy žánru ju môžem skutočne len vrelo odporúčať. :)

Recenzia od Ella (28. 03. 2012 22:40:00)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)