Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Neželané dedičstvo po neobľúbenom strýkovi
Autor: Miroslav Šustek, Marek Ciglan, Gabriel Pleska, Dušan D. Fabian, Michal Löwy, Michal Spáda, Michal Je
Vydal: Artis Omnis
Hodnotenie: 70%
Obsah:
Tak ako samotný Hlboký hrob aj miniantológia sa pohybuje medzi humorom a hororom; od príbehu geniálneho hudobníka, cez útrapy mladíka, ktorému sa namiesto mozgu v hlave usadil prerastený roztoč, až po erotické eskapády zábudlivého pútnika na legendami opradenom strašidelnom hrade.
Knižná recenziaHneď na začiatok sa priznám, že ani s jedným z autorov, ktorí prispeli do tejto zbierky, som sa pred tým nestretla. Bol to pre mňa veľký krok do neznáma, no nemôžem povedať, že by som bola sklamaná. Ide o ostrieľaných autorov, ktorí využívajú jazykové prostriedky jedna radosť a je mi ľúto, že som nedokázala oceniť slová každého z nich. No nebyť poviedok, ktoré sa ma síce nedotkli tak, ako iné, samotná zbierka by pôsobila chabo, jednoliato a nemala by dušu.

Siedmi autori vám prostredníctvom 9 poviedok predostrú rôzne príbehy. Niektoré sú len prostou paródiou, ktorú nemusí oceniť každý. Iné vás ochromia atmosférou, či dobre zvládnutými opismi a gradáciou.

Väčší problém som mala s poviedkami Miroslava Šusteka. Jeho slová sa čítajú ľahko a príbeh plynie rýchlo, no napriek tomu bude jeho poviedka Noc na Orgazburgu pre niektorých jednoducho príliš. Fanúšikovia paródií budú viac-menej spokojní, no mňa nechal príbeh len na pochybách. Podobnými dielami sú určite poviedky Gabriela Plesku, či Michala Löwyho, ktorý je zároveň autorom originálnych ilustrácií a čarbaníc, ktoré nájdete snáď na každej strane.

Poviedka Nočná hudba od Michala Jedináka jednoznačne očarí svojou atmosférou. Doslova z nej bolo cítiť čaro a mala som pocit, že hudba, ktorú vydával pomocou huslí mladý hrdina, som počula i u seba v izbe. Dva príbehy, ktorými prispel Dušan D. Fabian, sú perfektne spracované a človeka doslova zmrazí, keď si predstaví, že čosi také sa deje. Vynikajúco vystihol ľudské vlastnosti. Jediné, čoho mi bolo ľúto, bola absencia dialógov, ktoré by určite poviedku pozdvihli o niekoľko úrovní vyššie.

Bude určite zláštne, keď poviem, že Marek Ciglan ma svojou poviedkou Ešte mi zostáva pár dní života, nadmieru pobavil. Ide svojím spôsobom taktiež o paródiu a jediné, čo by som jej vytkla, je pridlhý, únavný úvod, pri ktorom som takmer zaspala.

No v mojich očiach je najlepšie zvládnutá poviedka od Michala Spádu – Koniec leta. Cez čarovný zážitok malého dievčaťa a krásny štýl až po drvivú a bolestnú realitu sa určite dotkne nejedného čitateľa. Možno je koniec trochu predvídateľný, ale napriek tomu je poviedka ako celok perfektným, priam dokonalým, čítaním.

Neželané dedičstvo po neobľúbenom strýkovi je dobre zvládnutou antológiou, v ktorej každá poviedka má svoju cenu, i keď niektoré sú nadmieru kuriózne a nemusia sa páčiť každému. Pre mňa ide o veľmi milé prekvapenie, ktoré ma presvedčilo, že i na Slovensku stále existujú kvalitní autori, ktorí sa neboja fušovať do podobného žánru.

Moje hodnotenie: 70%
Recenzia od Stormy (04. 01. 2013 12:12:18)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)